Valvoline Rajd Małopolski na żywo w Motowizji


Drugi rok z rzędu Maków Podhalański stanie się na weekend rajdową stolicą Polski. Prawie 100 załóg wystartuje w tegorocznej edycji Valvoline Rajdu Małopolski. Widzowie Motowizji będą mogli zobaczyć na żywo rywalizację podczas trzech odcinków specjalnych.

Valvoline Rajd Małopolski zadebiutował na rajdowej mapie naszego kraju w 2021 roku. Pierwsza edycja przypadła do gustu nie tylko kibiców, ale także zawodników którym spodobały się trasy wokół Makowa Podhalańskiego. Na odcinkach specjalnych zobaczymy blisko sto załóg startujących w ramach Rajdu Okręgowego, będącego częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Pucharu Południa, a także Super KJS-u. Gościnnie pojadą także załogi z czołówki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zebrane w tym roku doświadczenie może być pomocne dla nich w 2023 roku – Valvoline Rajd Małopolski ma status rajdu kandydackiego do mistrzostw Polski.

Podobnie jak to było w minionym roku, rywalizację podczas Valvoline Rajdu Małopolski będzie można śledzić na antenie Motowizji. Kanał sportowo-motoryzacyjny to jeden z pierwszych partnerów tej imprezy.

Kiedy w 2020 roku organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolski przyszli do nas opowiedzieć o swojej wizji i pomyśle, to od razu zobaczyliśmy niesamowity potencjał tych zawodów – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji. Ekipa stojąca za tym projektem jest niezwykle ambitna, o czym świadczy chociażby fakt, że od razu rozmawiali na temat transmisji telewizyjnej z odcinków specjalnych – czymś co jest niezwykle rzadkie, nawet w przypadku mistrzostw Polski. Rok temu zaczęliśmy od pokazania na żywo próby miejskiej w Makowie Podhalańskim, w tym pokażemy trzy odcinki z dziewięciu. Jako kierowca rajdowy żałuję, że nie wystartuję, bo moje auto wciąż jest w naprawie po Rajdzie Polski. Jestem przekonany, że te transmisje sprawią, że jeżeli ktoś nie uważa Valvoline Rajdu Małopolski za pozycję obowiązkową w kalendarzu kibica rajdowego, to po tym weekendzie to się zmieni.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek 22 lipca od odcinka LURKA Maków Podhalański. W sobotę 23 lipca Motowizja transmitować będzie dwa przejazdy Kryterium o Puchar Wójta gm. Stryszów.

Piątek, 22 lipca:

Valvoline Rajd Małopolski 2022 – OS1 – LURKA Maków Podhalański – na żywo – godz. 18.10

Sobota, 23 lipca:

Valvoline Rajd Małopolski 2022 – OS4 – Kryterium o Puchar Wójta gm. Stryszów – na żywo – godz. 08.40

Valvoline Rajd Małopolski 2022 – OS6 – Kryterium o Puchar Wójta gm. Stryszów – na żywo – godz. 12.10

Udostępnij!