Specjalni goście w padoku F1


Podczas weekendowej rywalizacji F1 o Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu w garażu Scuderia AlphaTauri pojawili się zawodnicy ze sportowej rodziny Grupy ORLEN. Okazję spotkania z kierowcami – Yukim Tsunodą i Nyckiem de Vriesem – oraz do podglądania wyścigowego świata królowej motorsportu mieli Bartosz Zmarzlik, Maciej Giemza, a także Artur Szalpuk i Tomasz Fornal.

Wizyta siatkarzy i zawodników ORLEN Team w padoku F1 była możliwa dzięki współpracy Grupy ORLEN ze Scuderia Alpha Tauri. Od sezonu 2023 ORLEN jest głównym sponsorem zespołu. Polacy mieli okazję do spotkania z kierowcami AlphaTauri, Yukim Tsunodą oraz Nyckem de Vriesem.

Artur Szalpuk i Tomasz Fornal wspólnie z Maciejem Giemzą pojawili się w Austrii już podczas piątkowej sesji treningowej i kwalifikacyjnej. Siatkarze byli zachwyceni. – Fajnie zobaczyć, jak wygląda to od środka, wejść do garażu czy widzieć zawodników, których ogląda się podczas wyścigów. To świetne doświadczenie i mam nadzieję, że nie jestem tutaj ostatni raz – powiedział Fornal na antenie Viaplay. – Spodziewałem się, że ten wyjazd będzie odjazdowy, ale to przerosło moje oczekiwania – dodał Szalpuk. Duet reprezentantów Polski w Austrii korzystał z urlopu po zakończeniu sezonu ligowego.

Dla siatkarzy było to zupełnie nowe doświadczenie, ale także dla obytego ze sportami motorowymi Macieja Giemzy wizyta w padoku F1 to coś wyjątkowego. Były zwycięzca Pucharu Świata Juniorów w Cross Country i uczestnik Rajdu Dakar wspólnie z Fornalem i Szalpukiem oglądał w akcji najlepszych kierowców na świecie.

Tuż po zakończeniu piątkowego meczu PGE Ekstraligi w Lublinie do Austrii pojechał także Bartosz Zmarzlik. Żużlowy Mistrz Świata i aktualny lider cyklu FIM SGP dołączył do pozostałych przedstawicieli sportowej rodziny Grupy ORLEN, którzy już w komplecie poznali osobiście kierowców i oglądali zespół AlphaTauri w akcji podczas sobotniego i niedzielnego ścigania. – To zawsze było moje wielkie marzenie. Pierwszy raz miałem okazję pojawić się na wyścigu. Mogę przyglądać się, jak wygląda cała otoczka z bliska – przyznał Bartosz Zmarzlik, który spotkał się także z Sergio Perezem. 

Rywalizacja na Red Bull Ringu była dziesiątą rundą tegorocznych Mistrzostw Świata Formuły 1. Zarówno sobotni sprint, jak i niedzielna Grand Prix padły łupem Maxa Verstappena. Holender umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Nyck de Vries ukończył rywalizację na 17. miejscu, a Yuki Tsunoda był 19.

Udostępnij!