Skorpiony z wizytą u Diabłów


Rozgrywki w 2. lidze żużlowej nabierają tempa. W weekend na antenie Motowizji rywalizacja Diabłów i Skorpionów. Szykuje się zacięte spotkanie.

Trans MF Landshut Devils i Spechouse PSŻ Poznań sąsiadują w tabeli więc na torze powinno być interesująco. Obie drużyny różnią się w liczbie zwycięstw, bo po stronie porażek mają tyle samo czyli po pięć przegranych spotkań. Diabły mają pięć punktów i dwa zwycięstwa, a poznański zespół zgromadził sześć punktów wygrywając trzy razy. W ostatnim ligowym meczu ekipa z Landshut przegrała 12. punktami w Opolu, stawiając liderowi twardy opór.

– Wiadomo, że Kolejarz ma niezwykle wyrównaną i silną drużynę. U nas wciąż nie wszyscy zawodnicy punktują na swoim poziomie więc ciężko spodziewać się zwycięstwa w takim meczu. Szykujemy się na najbliższe spotkanie u siebie, licząc na dobrą formę wszystkich chłopaków. Na pewno stać nas na zwycięstwa przed własną publicznością – mówi menedżer Devils Sławomir Kryjom.

Zespół z Poznania wygrał ostatnio na swoim torze ośmioma punktami z Optibet Lokomotiwem Daugavpils. Przystąpi więc do kolejnego spotkania podbudowany i wciąż walczący o miejsce w fazie play-off. Dobrą formę prezentują Robert Chmiel i Kevin Wolbert, którzy przy wsparciu pozostałych seniorów mogą stworzyć ciekawe widowisko na niemieckiej ziemi. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Przypomnijmy, że w tabeli niezagrożony na pozycji lidera pozostaje Kolejarz Opole. Ponadto w czołowej czwórce są w tej chwili jeszcze ekipy z Rawicza, Daugavpils i Rzeszowa.

*       Trans MF Landshut Devils – SpecHouse PSŻ Poznań – transmisja meczu – sobota 17 lipca, godz. 11:45
*       Magazyn 2. Ligi Żużlowej – wtorek, 20 lipca, godz. 21:00

Gabriel Waliszko

Udostępnij!