POTRÓJNY RAJD WISŁY Z EKIPĄ MOTOWIZJI!


Po bardzo udanym 6. Rajdzie Polski Historycznym, gdzie załoga Motowizji zajęła 3 miejsce, nadszedł czas na kolejny start. Tym razem rywalizacja odbędzie się 23 września podczas 63. Rajdu Wisły, który rozpocznie się o godz. 8:32 w Istebnej w Kompleksie Zagroń. Motowizję ponownie reprezentują Krzysztof Mikulski i Agnieszka Mikulska, którzy wystartują w Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.
Tegoroczna edycja Rajdu Wisły na pewno zapadnie widzom w pamięć, będzie bowiem wyjątkowa. Na trasach organizowanej już po raz 63. imprezy, tym razem rywalizacja będzie się toczyć aż w trzech cyklach: Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, MOTUL Historycznych Rajdowych Mistrzostwach Polski (nie lada gratka dla widzów) oraz Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność (piękne rajdówki jakie pamiętamy sprzed lat). W związku z tym, że Rajd Wisły jest jednocześnie rundą trzech różnych mistrzostw, weźmie w niej udział jeszcze więcej załóg niż w poprzednich latach. Do sportowej rywalizacji zawodnicy wystartują 23 września, bezpośrednio z parku serwisowego, zlokalizowanego na terenie Kompleksu Zagroń w Istebnej, który wraz z Pensjonatem Groń będzie bazą rajdu.
Organizator zawodów, czyli obchodzący w tym roku 93-lecie działalności Automobilklub Śląski, przygotował trzy odcinki specjalne, które będą pokonywane w trzech pętlach. Ich trasy wytyczono na malowniczych, ale krętych i bardzo wymagających asfaltowych drogach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. W rywalizacji zdecydowanie ważniejsze są precyzja jazdy i umiejętność pokonywania licznych, trudnych zakrętów, niż moc samochodu. Łączny dystans wszystkich oesów to 49,25 km.
– Przed nami kolejne wyzwanie, ale już nie mogę doczekać się zawodów. Wiem, że rywalizacja będzie bardzo zacięta. Startujemy w ramach Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.
W tych zawodach chodzi o to, by pokonać wyznaczony odcinek, utrzymując przeciętną prędkość możliwie jak najbardziej zbliżoną do tej wyznaczonej przez organizatora. Rywalizujemy aż z 14 innymi załogami, liczę jednak na doskonały rajd i wysokie miejsce. Razem z nami, na miejscu, będzie ekipa, która przygotuje relację z całego wydarzenia dla widzów Motowizji – mówi Krzysztof Mikulski, Prezes spółki Motowizja.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32 oraz w Netii na kanale 81, jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!