Nadchodzi Puchar Polski Pit Bike SM 2019!


Zapowiadają się niesamowite emocje. 4 maja w koszalińskim MotoParku rozpoczynają się zmagania na minimotocyklach. W stawce znane nazwiska i młode talenty. To będzie wielkie widowisko dla wszystkich fanów motorsportu.

Przed nami oficjalna inauguracja sezonu wyścigów na asfalcie. W roli głównej zawodnicy pit bike, dyscypliny, która w naszym kraju istnieje dopiero rok, a już podbiła serca fanów motoryzacji i motorsportu w całym kraju.

-Tak jak zastanawialiśmy się czy warto postawić na pit bike, tak zeszły rok pokazał, że to była jedna z najlepszych decyzji- mówi Jacek Bujański z Polskiego Związku Motorowego. – Z punktu widzenia rozwoju sportu wprowadzanie młodych zawodników jest priorytetem i największą inwestycją. To juniorzy z pit bike będą tworzyć zaplecze zawodników różnych dyscyplin. To właśnie tu można zobaczyć prawdziwe talenty i potencjał zawodniczy. Tylko tutaj na minimotocyklach widać prawdziwy talent, nie wygrywa sprzęt, a człowiek. Tu obok siebie jedzie mistrz, chociażby Marek Szkopek i nastolatek. Ta wymiana doświadczeń jest bezcenna.

Marek Szkopek, który dopiero zakończył zmagania podczas mistrzostw świata w Lens, zapowiedział swoją obecność podczas pierwszej rundy. – Ten sezon jest bardzo intensywny, ale udało mi się zgrać terminy, by pojawiać się na Pucharze Polski Pit Bike SM w Koszalinie- potwierdza Szkopek. – Muszę sprawdzić w jakiej formie są zawodnicy u progu nowego sezonu, mam nadzieję, że popracujemy jeszcze nieco podczas piątkowych treningów. Trzymam kciuki i z przyjemnością będę oglądał rywalizację na koszalińskim MotoParku!

Podczas 1 rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, nie zabraknie także lokalnych gwiazd dyscypliny. Mateusz Wąsowski, rozpoczyna czwarty sezon zmagań na minimotocyklach. -Cała dyscyplina rozwija się w dobrym kierunku. Bardzo cieszę się z obecności nowych torów w kalendarzu. Z roku na rok poziom zawodników, a także motocykli idzie do przodu. Zapowiada się dobre ściganie w tym sezonie- mówi Wąsowski.

Wspaniała rywalizacja zapowiada się również w klasie kobiet. Coraz więcej pań, próbuje swoich sił w sportach motorowych. -Nie mogę doczekać się startu sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM- mówi Dominika 333 Orlik. – Za nami runda rozgrzewkowa w której była najszybszą zawodniczką, co daje dobre prognozy na sezon i zagrzewa do jeszcze cięższej pracy. W stawce pojawiły się nowe dziewczyny, będzie więc z kim rywalizować. Najwyższe to nie osiadać na laurach, poziom coraz wyższy, a konkurencja nie śpi- śmieje się zawodniczka.

Organizatorzy zawodów na linii startu w Koszalinie spodziewają się rekordowej liczby zawodników. – Sądząc po frekwencji podczas rundy rozgrzewkowej, która nie liczyła się jeszcze do klasyfikacji Pucharu Polski Pit Bike SM, w Koszalinie szykuje się nam rekord pod względem liczby zawodników- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Grupy wyścigowe: Elite, Pro, Rookie
Podobnie, jak podczas pierwszej edycji Pucharu Polski Pit Bike SM zmagania odbędą się w sześciu klasach, jednak łączenie ich będzie odbywało się na podstawie uzyskanych w kwalifikacjach czasów, a nie przynależności do klasy. Zwycięzcy będą typowani z sześciu klas: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies i Super Pit. Najmłodsze dzieci w klasie Stock 90 będą jechały w oddzielnym wyścigu. W wyższych klasach przyporządkowanie zawodników do wyścigów odbędzie się na podstawie czasów okrążeń z kwalifikacji, do grup: ELITE – grupa najszybsza PRO – grupa wolniejsza ROOKIE – grupa najwolniejsza. Nowe zasady nie tylko wpłyną na jeszcze większe bezpieczeństwo, ale i wyrównają szanse startujących i wpłyną na jeszcze większe widowisko dla publiczności.

Przypominamy, że w zawodach startować mogą dzieci od 8.roku życia. Natomiast dzieci od 6 roku życia oraz dorośli, którzy nie chcą brać udziału w rywalizacji, mogą korzystać z jazd pokazowych, odbywających się pomiędzy wyścigami.

Na kanale YouTube/otopit dostępna będzie relacja na żywo. Zaś po rundzie, będzie można zobaczyć relację z niej w Motowizji, planowana emisja: 9 maja 2019, godz. 21:30
Zapisy na zawody znajdują się na stronie organizatora: https://otopit.pl/puchar-polski-pit-bike-sm/

Puchar Polski Pit Bike SM 2019
Runda 1: Koszalin, MotoPark
ul.Gnieźnieńska 8
4 maja 2019
Start: godz. 12:00

Udostępnij!