Moto-święta w Motowizji


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich. Jak co roku Motowizja przygotowała specjalną ramówkę wypełnioną pozycjami dla wszystkich miłośników sportu motorowego i motoryzacji.

Tradycyjną celebrację wszystkiego, co wydarzyło się w 2021 roku, Motowizja rozpocznie już 23 grudnia. W czwartek o 20:00 swoją premierę będzie miała niezwykła pozycja w ramówce: Sport samochodowy w Polsce – podsumowanie sezonu 2021. W godzinnym programy pokrótce opowiemy o tym co działo się na krajowym podwórku.

W Wigilię, 24 grudnia, wieczór w Motowizji należeć będzie do rajdów, rallycrossu i wyścigów samochodów turystycznych. Zaczynamy o godzinie 16:00, kiedy podsumujemy sezon w Mistrzostwach Polski Rallycross. Od 18:00 antenę przejmują wyścigi – najpierw opowiemy o rywalizacji w FIA WTCR, a od 19:00 o tym co działo się w siostrzanej, elektrycznej serii Pure ETCR. Na koniec, o 21:00 cofniemy się w czasie by przypomnieć sobie tegoroczną rywalizację w ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Pierwszy dzień świąt, czyli sobota 25 grudnia rozpocznie się od stałych pozycji w ramówce Motowizji. Na początku dowiemy się co nowego w świecie pojazdów ciężarowych w magazynie Na osi o 10:35. Następnie Wojciech Majewski od 11:15 opowie o rynku elektromobilności w Jeżdżę na prąd. Chwilę później, bo o 11:35, Enrico Buscema i jego ekipa zabiorą nas w świat Motowizjonerów. W Motowizji nie ma dnia bez motorsportu, więc o 15:40 udamy się do Moto Archiwum Wojtka Majewskiego, a o 21:00 do Andory, gdzie odbyła się druga runda obecnego sezonu Andros e-Trophy.

Świąteczną niedzielę, 26 grudnia, zalecamy rozpocząć od Żużlowego bonusu roku o 11:00. Gabriel Waliszko oraz jego goście podsumują to, co działo się na antenie Motowizji w “czarnym sporcie”, powspominają najlepsze momenty roku, a także spróbują zajrzeć w przyszłość i przewidzieć co nas czeka w nadchodzących 12 miesiącach. Godzinę później, o 12:00, Marek Wieruszewski zaprosi na Motojazdę, gdzie jak zwykle niebanalnie, ale informatywnie opowie o samochodzie, który sprawdził. Po 17:05 przypomnimy sobie co działo się za Odrą w niemieckich seriach wyścigowych – ADAC GT Masters oraz Porsche Carrera Cup Deutschland.

Święta w Motowizji to zawsze czas wspomnień, ale także okazja do nadrobienia zaległości z całego roku w sporcie motorowym. Wierzymy, że spędzicie ten czas razem, w rodzinnej atmosferze i znajdzie się miejsce na dzielenie się pasją do motoryzacji i motorsportu. Wesołych Świąt od całej ekipy Motowizji! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Udostępnij!