Majówka z pucharową serią NASCAR w Motowizji


W 2016 roku 1 maja na antenie Motowizji pojawiły się wyścigi NASCAR Cup Series. Od tamtej pory długi weekend oznacza tylko jedno – zmagania najlepszych kierowców Ameryki. Nie inaczej będzie tym razem, kiedy 2 maja odbędzie się wyścig na torze Kansas Speedway. Start transmisji o godz. 21:00.

Tegoroczny sezon należy do jednego z najbardziej wyjątkowych. W dotychczasowych 10 wyścigach mieliśmy aż 9 różnych zwycięzców. Martin Truex Jr jako jedyny był w stanie dwukrotnie zaparkować w alei zwycięzców. Swoje pierwsze wygrane zdobyli za to Michael McDowell i Christopher Bell.

To także specjalny rok ze względu na kalendarz. W nim znalazło się rekordowe 7 wyścigów na torach drogowych – kierowcy NASCAR Cup Series zadebiutują na znanym z Formuły 1 Circuit of The Americas oraz na Road America. Dodatkowo po raz pierwszy od lat ‘70 najlepsi kierowcy w Stanach Zjednoczonych rywalizowali na luźnej nawierzchni specjalnie usypanej na legendarnym Bristol Motor Speedway.

W NASCAR Cup Series trwa jeden z najciekawszych sezonów od lat. Zmiany kalendarzowe oraz te personalne w zespołach uatrakcyjniły rywalizację jeszcze bardziej.   Wyścig w Kansas rozpoczyna pasjonującą serię majowych zmagań. Sezon już w tej chwili jest bardzo zacięty, a największe emocje dopiero przed nami. To wspaniałe widowisko uatrakcyjni Państwa majówkę – Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Tegoroczna majówka rozpoczyna intensywny okres transmisji na antenie Motowizji. W piątek na belgijskim Spa Francorchamps swój sezon zainauguruje Porsche Carrera Cup Deutschland gdzie zobaczymy nową generację aut kultowej niemieckiej marki. Na Red Bull Ringu ścigać się będą pucharowe Ferrari 488 Challenge Evo. W sobotę będziemy także w Gdańsku, gdzie najlepsi żużlowcy do lat 19. zawalczą o Brązowy Kask.  

  • Porsche Carrera Cup Germany 2021 Spa wyścig 1 live – piątek, 30 kwietnia, godz. 15.20
  • Porsche Carrera Cup Germany 2021 Spa wyścig 2 live – sobota, 1 maja, godz. 11.50
  • Brązowy Kask – live – sobota, 1 maja, godz. 14:45
  • Ferrari Challenge Europe 2021 Spielberg wyścig 1 Trofeo Pirelli re-live – sobota, 1 maja, godz. 18.50
  • Ferrari Challenge Europe 2021 Spielberg wyścig 1 Coppa Shell re-live – sobota, 1 maja, godz. 20.35 
  • Ferrari Challenge Europe 2021 Spielberg wyścig 2 Trofeo Pirelli live – niedziela, 2 maja, godz. 14.20 
  • Ferrari Challenge Europe 2021 Spielberg wyścig 2 Coppa Shell live – niedziela, 2 maja, godz. 15.35
  • NASCAR Cup Series Kansas Speedway – live – niedziela, 2 maja, godz.21:00

Udostępnij!