Lider w Rzeszowie czyli hit w Motowizji


Lider i wicelider na testach. Kolejny weekend żużlowy w Motowizji to ciekawe sprawdziany dla prowadzących drużyn. Hitowo zapowiada się konfrontacja Stali Rzeszów z Kolejarzem Rawicz.

Żużlowcy Metaliki Recycling Kolejarza w ostatni weekend awansowali na fotel lidera drugoligowych rozgrywek. Zwycięstwo i bonus w konfrontacji z Wolfe Wittstock spowodowały, że ekipa z Rawicza o punkt wyprzedza rywali z Opola.

– Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, ale nie popadamy w hurraoptymizm. Sezon zasadniczy a walka w play-off to dwie różne sprawy. Nie popadamy w euforię, tylko walczymy dalej. Dopiero przed nami najważniejsze mecze – mówi doświadczony Damian Baliński, lider rawickiej drużyny.

Kolejarze wygrali dotąd osiem spotkań, a tylko w jednym ponieśli porażkę. W niedzielę zmierzą się na wyjeździe z 7R Stolaro Stalą Rzeszów. Drużyna Michała Widery walczy o miejsce w czołowej czwórce i marząc o fazie play-off powinna ten mecz wygrać. Rzeszowianie są na piątym miejscu i do czwartego Lokomotiwu tracą cztery punkty, mając jeden mecz rozegrany mniej. Dlatego każde spotkanie to dla nich gra o wysoką stawkę, tym bardziej, że w stolicy Podkarpacia nikt nie wyobraża sobie zakończenia sezonu po fazie zasadniczej. Przy Hetmańskiej będzie walka od pierwszego do ostatniego wyścigu. Niedzielna transmisja rozpocznie się o 11.45.

Wicelider z Opola zawita do Wittstocka. W starciu z najsłabszym zespołem ligi inny wynik niż zwycięstwo OK Bedmet Kolejarza byłby wielką sensacją. Dotychczas niemieckie Wilki przegrały wszystkie swoje mecze, a opolanie tylko jeden. Cel ekipy Piotra Mikołajczaka pozostaje bez zmian czyli awans na zaplecze PGE Ekstraligi. Wilki marzą o uratowaniu honoru w sezonie 2021. Konfrontacja z Wolfe powinna być dla gości okazją do sprawdzenia sprzętu i spokojnej jazdy po niezwykle szerokim torze w Wittstock.

  • sobota 7 sierpnia godz. 11:45 – MSC Wölfe Wittstock – OK Bedmet Kolejarz Opole – transmisja meczu
  • niedziela 8 sierpnia, godz. 11:45 – 7R Stolaro Stal Rzeszów – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – transmisja meczu,
  • wtorek 10 sierpnia, godz. 17:30 – MSC Wölfe Wittstock – OK Bedmet Kolejarz Opole – retransmisja meczu
  • wtorek 10 sierpnia, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej
  • środa 11 sierpnia, godz. 17:30 – 7R Stolaro Stal Rzeszów – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – retransmisja meczu,

Gabriel Waliszko

Udostępnij!