Kajetanowicz i Szczepaniak powtarzają sukces, wygrywają Rajd Safari w WRC2


Nie ma mocnych na polski duet w najtrudniejszym rajdzie na świecie! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak drugi raz z rzędu triumfują w kategorii WRC2 podczas Rajdu Safari, legendarnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, rozgrywanej na bezdrożach Kenii. Duet ORLEN Rally Team pojechał świetnie, przekraczając linię mety z ponad 11-minutową przewagą i wygrywając również dodatkowo punktowany Power Stage Hell’s Gate!

Kajetanowicz i Szczepaniak po raz siódmy wygrywają rundę w swojej kategorii, jest to ich 18 podium na przestrzeni sześciu lat startów w cyklu WRC. Druga z rzędu wygrana na Safari, które wymaga nie tylko szybkiej jazdy, ale przede wszystkim doświadczenia, rozwagi i umiejętności zarządzania tempem na piekielnie trudnych trasach, jest z pewnością jednym z najważniejszych sukcesów polskiego duetu. 

– To niesamowite uczucie, wygrywamy Rajd Safari po raz drugi – najtrudniejszą rundę w kalendarzu WRC. Jestem dumny z całego zespołu. Myślę, że ciężką pracą zasłużyliśmy na ten sukces. To nie było łatwe, choć tak się wydawało. Mamy dużą przewagę na mecie, ale trzeba było dobrze psychicznie i taktycznie rozegrać się ten rajd. Plan został wykonany w stu procentach, z czego bardzo się cieszę. Teraz mamy troszkę wolnego, ale przez ten czas będziemy musieli przygotować się do kolejnych rund, do walki z bardzo mocną konkurencją. Cieszę się też, że wracam do domu, bo przez ostatnie kilka miesięcy byłem tam tylko kilka dni, więc też mi się należy. 😉 Dzięki, że byliście z nami. Śledźcie moje media społecznościowe, bo tam wkrótce więcej o Wielkiej Wyprawie Maluchów – pojedziemy do Monte Carlo w szczytnym celu – podsumował Kajetan Kajetanowicz, kierowca ORLEN Rally Team.

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak umacniają się na prowadzeniu w WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych. W łącznej klasyfikacji WRC2 Polacy awansowali na czwarte miejsce. 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Rajd Safari 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2: 

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) 3:57:15,9 s

2. Prokop/Jůrka (Ford Fiesta Rally2) +11:27,7 s

3. Tundo/Jessop (Škoda Fabia R5) +14:22,7 s

4. Kremer/Gottschalk (Škoda Fabia Rally2 evo) +17:24,9 s

5. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +55:36,2 s

6. Singh/Khan (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:26:32,4 s

7. Virani/Bhatti (Škoda Fabia R5) +1:45:56,6 s

Udostępnij!