Hat-trick Kacpra Sztuki na torze Paul Ricard!


To był najlepszy weekend w karierze Kacpra Sztuki. Zawodnik Akademii ORLEN Team zwyciężył we wszystkich trzech wyścigach włoskiej Formuły 4 na torze Paul Ricard we Francji. Dzięki fantastycznej jeździe awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Reprezentant Polski jechał do Francji podbudowany bardzo dobrą postawą podczas czerwcowego weekendu na torze Monza. Wówczas trzy razy zajął miejsce w czołowej czwórce i zrekompensował sobie nieudane wyścigi we wcześniejszych rundach. Dodatkowo obiekt Paul Ricard ma szczególne znaczenie dla polskiego kierowcy, bowiem właśnie na tym torze debiutował on przed rokiem we włoskiej F4.

Wyścigowy weekend składa się z trzech wyścigów. Jeden odbył się w sobotę, natomiast dwa zaplanowano na niedzielę. Kacper Sztuka bardzo dobrze spisał się w sesjach kwalifikacyjnych. Dwa razy zajął drugie miejsce, a do pierwszego niedzielnego wyścigu wywalczył pole position. To pozwalało liczyć na udane występy, ponieważ Polak imponował dobrym tempem jeszcze podczas treningów.

W pierwszym wyścigu Kacper Sztuka popisał się atomowym startem i na pierwszym zakręcie uporał się z Ugo Ugochukwu. Polak bez większych kłopotów dowiózł do mety zwycięstwo. W kolejnej odsłonie rywalizacji zawodnik Akademii ORLEN Team wykorzystał pierwsze pole startowe. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa Sztuka nie stracił kontroli i pewnie dowiózł do mety wygraną. W zamykającym weekend trzecim wyścigu Polak na ostatnim okrążeniu wykorzystał problemy Jamesa Whartona i w ten sposób skompletował hat-tricka w postaci trzech zwycięstw. Ponadto w dwóch wyścigach uzyskał najlepszy czas okrążenia.

– To był naprawdę fantastyczny weekend. Po raz pierwszy w historii zespół US Racing wywalczył trzy zwycięstwa. Jestem niesamowicie szczęśliwy. Dziękuję zespołowi, bo wykonał świetną pracę, a także sponsorom i każdemu, kto mi kibicuje. To świetne uczucie. Mistrzostwo jest jeszcze w grze, przed nami dwie rundy i sześć wyścigów. Damy z siebie wszystko i na pewno będziemy cisnąć do samego końca – powiedział po wyścigu Kacper Sztuka.

To był najlepszy weekend w karierze utalentowanego kierowcy. Sztuka opuścił tor Paul Ricard z 75 punktami do klasyfikacji generalnej. Dzięki takiej zdobyczy 17-latek z Akademii ORLEN Team plasuje się na 3. miejscu i cały czas ma szansę nawet na mistrzostwo włoskiej F4. Decydujące wyścigi odbędą się pod koniec września i w październiku na włoskich torach Mugello i Vallelunga.

Udostępnij!