(Moto)Wizja Tygodnia – 12-19 grudnia


Na antenie Motowizji zaczął się sezon na podsumowania roku. W tym tygodniu będziemy wspominać co działo się w trakcie mijających 12 miesięcy w GT World Challenge Europe Endurance Cup, Drift Open, NASCAR Cup Series oraz Mistrzostwach Polski Rallycross.

>> Poniedziałek, 12.12

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:00 GT World Challenge Europe: podsumowanie sezonu Endurance Cup (PREMIERA)

Oprócz wyścigów sprinterskich, w ramach GT World Challenge Europe obserwowaliśmy także rywalizację długodystansową. Na Endurance Cup składało się w sumie 5 wyścigów z 24h Spa na czele.

>> Wtorek, 13.12

20:25 Kultowe Rajdowe: Porsche 911

Porsche głównie kojarzy się z sukcesami w wyścigach samochodowych, jednak niemiecka marka supersamochodów ma na swoim koncie także liczne starty w rajdach. W “Kultowe Rajdowe” opowiemy historię Porsche 911 SC.

>> Środa, 14.12

19:05 World RX: Hell
Dwukrotnie przekładany start sezonu rallycrossowych mistrzostw świata odbył się w sierpniu w Norwegii. Najmocniejsze auta w historii World Rallycross zadebiutowały na torze Lankebanen w Hell.

>> Czwartek, 15.12

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

18:55 24H Series: podsumowanie 24h Kuwait (PREMIERA)

Kuwejt to najnowsze państwo z Bliskiego Wschodu z torem wyścigowym na międzynarodowym poziomie. 24H Series była pierwszą serią wyścigową, która ścigała się na Kuwait Motor Town.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 16.12

18:00 Drift Open: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Sezon 2022 był kolejnym przełomowym momentem w historii ligi Drift Open. Po raz pierwszy zawodnicy zostali poddani tak ciężkiej próbie – dwie rundy na torach, dwie rundy na odcinkach górskich oraz dwie rundy w centrum miast. W taki sposób wyłoniono najlepszych drifterów mijającego roku.

18:35 NASCAR Cup Series: skrót sezonu (PREMIERA)

W telegraficznym skrócie przedstawiamy 2022 rok w NASCAR Cup Series. Przeżyjmy raz jeszcze najważniejsze i najbardziej ekscytujące momenty ulubionej serii wyścigowej Ameryki.

>> Sobota, 17.12

10:35 Na Osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:15 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 18.12

12:00 Motojazda (PREMIERA

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób  sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które  testuje.  

12:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech.  W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

>> Poniedziałek, 19.12

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:00 Mistrzostwa Polski Rallycross: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Podobnie jak rok temu, Mistrzostwa Polski Rallycross odbywały się na Autodromie Słomczyn, Torze Poznań, a także u naszych południowych sąsiadów w Czechach i Słowacji. Podczas krajowych rund walczono także o Puchar Polski Autocross.

Udostępnij!