(Moto)Wizja Tygodnia – 5 – 12 grudnia


W tym tygodniu w Motowizji sporo rajdowej historii. Zapraszamy na opowieści o Fiacie 125p i Ładzie 2107, a także życiu oraz karierze Tomasza Szczęsnego. Dodatkowo podsumujemy mijający rok w NASCAR Cup Series i GT World Challenge Europe.

>> Poniedziałek, 05.12

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

19:05 GT World Challenge Europe: podsumowanie sezonu Sprint Cup (PREMIERA)

Po raz dziewiąty najważniejszy cykl wyścigów aut GT3 w Europie składał się z rywalizacji sprinterskiej oraz długodystansowej – wszystko w ramach GT World Challenge Europe. Podsumowanie sezonu Sprint Cup.

>> Wtorek, 06.12

19:10 Motoikony: Tomasz Szczęsny

Tomasz Szczęsny to drugi bohater cyklu Motowizji “Motoikony”. Były kierowca wyścigowy i rajdowy zapisał się na kartach historii także jako konstruktor replik rajdówek, które wciąż startują na najważniejszych odcinkach specjalnych w Polsce.

20:25 Kultowe Rajdowe: Fiat 125p

Polski Fiat 125p, popularnie zwany “dużym Fiatem”, w popularności przegrywał z “maluchem”, czyli Fiatem 126p. Rajdowe wersje tego auta odnosiły za to sukcesy na rajdowych odcinkach specjalnych nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

>> Środa, 07.12

19:05 World RX: Hojles (runda Euro RX)

“Magiczny weekend” jak nazywane są tradycyjnie zawody w szwedzkim Hojles miały rozpocząć nową erę rallycrossowych mistrzostw świata. Światowa czołówka pojawiła się na torze, ale w ramach mistrzostw Europy gdzie z Marcinem Gagackim i Dariuszem Topolewskim w topowej klasie RX1 rywalizowali chociażby czterokrotny mistrz świata Johan Kristoffersson czy gościnnie startujący Oliver Solberg.

>> Czwartek, 08.12

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 09.12

21:00 Motoikony: Paweł Owczyński (PREMIERA)

Wieloletni prezes Automobilklubu Krakowskiego przed laty był dyrektorem kultowego Rajdu Krakowskiego, a obecnie zajmuje się także organizacją corocznego Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

>> Sobota, 10.12

10:35 Na Osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:15 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

17:00 Finał Digitala Espeedway Grand Prix 2022 (NA ŻYWO)

Ostatni turniej wirtualnej rywalizacji żużlowej na żywo w Motowizji! Najlepsza szesnastka rywalizować będzie o tytuł prosto z poznańskiego hotelu Novotel Centrum.

20:00 NASCAR Cup Series: podsumowanie sezonu 2022 (NA ŻYWO)

W wyjątkowy i unikatowy sposób podsumujemy tegoroczną rywalizację w ramach NASCAR Cup Series. Eksperci Motowizji Szymon Tworz i Michał Budziak omówią, przy udziale widzów, najważniejsze momenty sezonu 2022.

>> Niedziela, 11.12

20:55 Kultowe Rajdowe: Łada 2107

W “Kultowych Rajdowych” opowiemy o jednej z najbardziej nietypowych i najbardziej widowiskowych rajdówek jakie możemy podziwiać na polskich odcinkach specjalnych – Ładzie 2107. Samochód, którym startuje w HRSMP rodzinny duet Witoldów (syn i ojciec) Molickich, jest uwielbiany przez kibiców.

>> Poniedziałek, 12.12

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

22:00 GT World Challenge Europe: podsumowanie sezonu Endurance Cup (PREMIERA)

Oprócz wyścigów sprinterskich, w ramach GT World Challenge Europe obserwowaliśmy także rywalizację długodystansową. Na Endurance Cup składało się w sumie 5 wyścigów z 24h Spa na czele.

Udostępnij!