(Moto)Wizja Tygodnia – 27 grudnia – 2 stycznia


W nowy rok sugerujemy wkroczyć w dobrym stylu. Najlepiej z Motowizją. Sprawdźcie co zobaczycie na antenie w okresie noworocznym.

>> Wtorek, 27.12

20:25 Kultowe Rajdowe: Renault 5 Turbo

Myśląc o francuskich markach w rajdach samochodowych mówi się głównie o Citroenie i Peugeocie. Na początku lat ’80 swoich sił w Grupie B spróbowało Renault z modelem 5 Turbo zbudowanym specjalnie z myślą o rajdach.

>> Środa, 28.12

19:05 World RX: Montalegre

Na portugalskim Pista Automovel de Montalegre rozpoczęła się w 2014 roku historia mistrzostw świata w rallycrossie. Mimo, że jest to obiekt na Półwyspie Iberyjskim, to warto uważać tu na pogodę – w sezonie 2018 finałowe wyścigi odbywały się tu przy opadach śniegu.

>> Czwartek, 29.12

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 30.12

19:05 ERC: Rajd Polski

Mazury ponownie stały się centrum europejskich rajdów. Na odcinkach szutrowych wokół Mikołajek ponownie rywalizowały załogi Rajdowych Mistrzostw Europy, którym czoła stawiała krajowa czołówka z Miko Marczykiem oraz Szymonem Gospodarczykiem na czele.

20:00 NASCAR: Historie zza kierownicy

Program poruszający trzy ciekawe historie wyścigów NASCAR. Skoncentrujemy swoją uwagę na postaci Arica Almiroli, kierowcy kubańskiego pochodzenia, który szuka swoich przodków na Kubie, podróży NASCAR do Japonii, gdzie w połowie lat dziewięćdziesiątych odbywały się pokazowe wyścigi z udziałem największych gwiazd tamtej dekady, oraz na roku bez Richarda Petty’ego, który w 1965 opuścił NASCAR na rzecz wyścigów dragsterów.

>> Sobota, 31.12

10:35 Na Osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży.

16:40 Pasmo sylwestrowe

Zakończmy 2022 rok przypominając sobie jedne z najważniejszych chwil minionych dwunastu miesięcy. Przypomnimy jak wyglądał miniony sezon WRC i DTM, finałowe rundy NASCAR Cup Series, co działo się na Igrzyskach Sportów Motorowych, obejrzymy jubileuszowy odcinek Motoikon, a nowy rok rozpoczniemy od podsumowania roku w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza, a także powtórki naszych transmisji z ORLEN 78. Rajdu Polski.

16:40 – DTM 2022 – podsumowanie sezonu

17:45 – NASCAR Cup Series 2022 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu

18:55 – World Rallycross Championship 2022 Nurburgring

20:00 – FIA Motorsport Games 2022 GT Cup – podsumowanie

21:00 – FIA Motorsport Games 2022 GT Sprint – podsumowanie

21:55 – Motoikony: 50 – odcinek jubileuszowy

22:55 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Podsumowanie sezonu

00:00 – WRC z Kajetanem Kajetanowiczem – Odcinek 8

00:30 – ORLEN 78. Rajd Polski 2022 – OS1 Mikołajki Arena 1 – retransmisja

2:45 – ORLEN 78. Rajd Polski 2022 – OS2 Krzywe 1/OS3 Wojnasy 1/OS4 Wieliczki 1 – retransmisja

>> Niedziela, 01.01

12:00 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób  sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które  testuje. 

12:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech.  W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

20:55 NASCAR Cup Series: Go Bowling at The Glen (RETRANSMISJA)

Na prośbę widzów przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę! Przed startem nowego sezonu pucharowej serii NASCAR przypomnimy wybrane wyścigi z 2022 roku. Zaczynamy od zmagań na Watkins Glen International, przedostatniej rundzie sezonu zasadniczego, gdzie swój debiut w Cup Series zaliczył Kimi Raikkonen.

>> Poniedziałek, 02.02

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

Udostępnij!