(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 stycznia


Nowy rok zaczynamy od wspomnień, nie tylko z minionych dwunastu miesięcy. Podsumujemy co działo się w rywalizacji kartingowych mistrzostw CIK-FIA oraz podczas sezonu Porsche Carrera Cup Asia, powtórzymy jesienny wyścig NASCAR Cup Series w Texasie, a także opowiemy historię jednej z największych legend polskiego motorsportu Sobiesława Zasdy.

>> Poniedziałek, 02.01

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

>> Wtorek, 03.01

20:25 Kultowe Rajdowe: Volkswagen Golf

Volkswagen kojarzy się w rajdach głównie z sukcesami Polo WRC w minionej dekadzie. W latach 70. i 80. na odcinkach specalnych widzieliśmy za to różne wersje Golfów. Obecnie repliką jednej z nich startują Łukasz Szymczak i Tomasz Szostak z Molicki Motorsport.

>> Środa, 04.01

19:05 World RX 2022: Spa-Francorchamps

Utworzona w 2019 roku konfiguracja rallycrossowa na torze Spa Francorchamps szybko okazała się jedną z najlepszych nowości ostatnich latach w mistrzostach świata. Podobnie jak rok temu, w Ardenach zobaczyliśmy podwójną rundę World RX.

>> Czwartek, 05.01

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

19:00 Porsche Carrera Cup Asia: podsumowanie sezonu 2022 (PREMIERA)

Azjatycki puchar Porsche Carrery zaliczył kolejny rok stojący jednak pod znakiem sytuacji pandemicznej. Cała rywalizacja ponownie toczyła się wyłącznie w Chinach, głównie na Zhuzhou International Circuit.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 06.01

19:05 ERC 2022: Rajd Łotwy

Od 2013 roku Rajd Lipawy to stały element Rajdowych Mistrzostw Europy. Impreza ta rozpoczynała swoją historię jako rajd zimowy, ale od kilku lat załogi rywalizują na niezwykle szybkich odcinkach szutrowych.

21:00 Motoikony: Janusz Wojtyna

W tym odcinku Motoikon swoją historię opowiada Janusz Wojtyna. W swojej karierze przeplatał starty jako kierowca rajdowy z pilotowaniem takich legend jak Marian Bublewicz i Andrzej Jaroszewicz. Janusz Wojtyna zmarł 30 grudnia 2022 roku.

16:40 Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 11 – Lublin – retransmisja (RETRANSMISJA)

Retransmisja jedenastego Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów na żużlu w Lublinie.

>> Sobota, 07.01

10:35 Na Osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży.

>> Niedziela, 08.01

19:55 NASCAR Cup Series: AutoTrader EchoPark Automotive 500 (RETRANSMISJA)

Na prośbę widzów przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę! Przed startem nowego sezonu pucharowej serii NASCAR przypomnimy wybrane wyścigi z 2022 roku. Tym razem powrócimy do rywalizacji na Texas Motor Speedway na początku drugiej rundy fazy playoff.

>> Poniedziałek, 09.01

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

20:55 CIK-FIA Karting: podsumowanie sezonu 2022 (PREMIERA)

2022 rok w ramach kartingowych mistrzostw Europy i świata tradycyjnie stał pod znakiem zaciętej rywalizacji, także z udziałem Polaków. Nasi rodacy dzielnie walczyli o sukcesy w kategorii OK-Junior, a także kolejnej edycji Karting Academy Trophy.

Udostępnij!