(Moto)Wizja Tygodnia – 19-27 grudnia


Okres świąteczny w Motowizji to przede wszystkim podsumowania wszystkiego, co widzieliście na naszej antenie w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Oto nasza pełna lista propozycji.

>> Poniedziałek, 19.12

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:00 Mistrzostwa Polski Rallycross: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Podobnie jak rok temu, Mistrzostwa Polski Rallycross odbywały się na Autodromie Słomczyn, Torze Poznań, a także u naszych południowych sąsiadów w Czechach i Słowacji. Podczas krajowych rund walczono także o Puchar Polski Autocross.

>> Wtorek, 20.12

19:10 Motoikony: Marian Bublewicz

Mariana Bublewicza nie trzeba przedstawiać kibicom rajdowym. Jeden z najsłynniejszych i najlepszych polskich rajdowców przyciągał tłumy na odcinki specjalne podczas najlepszej epoki tej dyscypliny w naszym kraju. O swoim tragicznie zmarłym ojcu opowiada jego córka – Beata Bublewicz.

>> Środa, 21.12

19:05 World RX: Ryga
Położony na obrzeżach Rygi tor Bikernieki ma od 2016 roku stałe miejsce w kalendarzu rallycrossowych mistrzostw świata. Widowiskowa trasa jest popularna wśród kibiców, jak i zawodników, którzy na okrążeniu muszą przejechać po nawet trzech hopach.

>> Czwartek, 22.12

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

>> Piątek, 23.12

20:00 RSMP Raport: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Sezon 2022 był jednym z najdłuższych i najbardziej różnorodnych we współczesnej historii Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Najlepsze załogi z naszego kraju rywalizowały w aż ośmiu rajdach – trzech szutrowych i pięciu asfaltowych w Polsce, Słowacji i Litwie.

21:00 Motoikony: 50 (PREMIERA)

Od 2018 roku na antenie Motowizji opowiadamy historie legend polskiej motoryzacji i motorsportu. Do tej pory w cyklu „Motoikony” pojawiło się 49 zawodników, konstruktorów, działaczy i innych osób, które przyczyniły się do rozwoju tych dziedzin w naszym kraju. To im dedykujemy pięćdziesiąty, jubileuszowy odcinek programu.

>> Sobota, 24.12

10:35 Na Osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

16:40 FIA ETRC: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Problemy kalendarzowe z ostatnich dwóch lat zostały kompletnie zażegnane w ETRC, czego efektem było osiem rund i aż 32 wyścigi. Rywalizację zdominował Węgier Norbert Kiss zdobywając zarazem swój czwarty tytuł mistrza Europy.

>> Niedziela, 25.12

13:35 ADAC GT Masters: podsumowanie sezonu (PREMIERA

Niemiecka seria wyścigów GT po raz kolejny miała swoje stałe miejsce na antenie Motowizji. Czołowi kierowcy rywalizowali na przestrzeni siedmiu rund w Niemczech, Holandii oraz Austrii. 

ADAC GT Masters 9. + 10. Rennen Lausitzring 2022 – Foto: Gruppe C Photography

14:05 Porsche Carrera Cup Deutschland: podsumowanie sezonu (PREMIERA

Międzynarodowy sezon Porsche Carrera Cup Deutschland oznaczał, że pucharowe 911 GT3 widzieliśmy nie tylko w Niemczech, ale także Belgii, Austrii, Holandii i we Włoszech. Laurin Heinrich przełamał dominację Larry’ego ten Voorde w niemieckim cyklu monomarkowym.

14:35 Ferrari Challenge Europe: podsumowanie sezonu (PREMIERA

W tym roku Ferrari Challenge Europe obchodziło swoje trzydzieste urodziny. Momomarkowy cykl włoskiej marki tradycyjnie przyciągnął nie tylko kierowców-pasjonatów, ale także kilka młodych talentów z Doriane Pin na czele. W tym sezonie na torze zobaczyliśmy także powrót za kierownicę weteranów motorsportu pokroju Adriana Sutila i Franza Engstlera.

>> Poniedziałek, 26.12

13:00 HRSMP: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Kolejny rok z rzędu rywalizacji najlepszych załóg rajdowych w Polsce towarzyszył cykl dla historycznych maszyn. Na sezon Motul HRSMP składało się w sumie pięć rund, w tym Rajd Polski.

14:30 Formula Regional European Championship: podsumowanie sezonu (PREMIERA)

Ten sezon Formula Regional European Championship był zdecydowanie najciekawszym w dotychczasowej historii serii, także dla polskich kibiców. Po raz pierwszy od powstania FRECA w 2018 roku mogliśmy kibicować aż dwóm naszym rodakom – Romanowi Bilińskiemu oraz Piotrowi Wiśnickiemu.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

>> Wtorek, 27.12

20:25 Kultowe Rajdowe: Renault 5 Turbo 

Myśląc o francuskich markach w rajdach samochodowych mówi się głównie o Citroenie i Peugeocie. Na początku lat ’80 swoich sił w Grupie B spróbowało Renault z modelem 5 Turbo zbudowanym specjalnie z myślą o rajdach.

Udostępnij!