(Moto)Wizja Tygodnia – 18-25 lipca


To będzie niezwykle rajdowy tydzień na antenie Motowizji! Zobaczymy co działo się podczas Rajdu Estonii i jak tam poszło Kajetanowi Kajetanowiczowi, a także będziemy na żywo na Valvoline Rajdzie Małopolski oraz Rajdzie Rzymu. Do tego kolejne rundy Ferrari Challenge Europe oraz NASCAR Cup Series.

>> Poniedziałek, 18.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Monte Carlo 2015 (PREMIERA)

Nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata miał dać szansę na przełamanie dominacji Volkswagena z dwóch poprzednich lat. Rajd Monte Carlo pokazał jednak, że załogi Polo R WRC będzie niezwykle ciężko pokonać także w 2015 roku.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

20:50 CIK-FIA Karting: podsumowanie rundy na Franciacorcie (PREMIERA)

Tegoroczne mistrzostwa Europy kategorii OK i OK Junior zakończyły się we Włoszech. Ostatnia z czterech rund sezonu 2022 miała miejsce na torze Franciacorta.

21:55 WRC: Rajd Estonii (PREMIERA)

Rajd Estonii zadebiutował w kalendarzu WRC w 2020 roku i z marszu stał się jedną z najlepszych imprez sezonu. Wzdłuż niezwykle szybkich szutrowych odcinków specjalnych tradycyjnie pojawiły się dziesiątki tysięcy kibiców trzymających kciuki za swojego rodaka i mistrza świata z 2019 roku Otta Tanaka.

>> Wtorek, 19.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Szwecji 2015 (PREMIERA)

Do ostatniego odcinka specjalnego trwała rywalizacja o wygraną w 2015 roku podczas Rajdu Szwecji. Sebastien Ogier musiał odpierać ataki ze strony Thierry’ego Neuville’a.

20:20 FIA Formula Regional European Championship – podsumowanie rundy na Hungaroringu (PREMIERA)

Pierwszy raz od inauguracyjnego sezonu 2019 europejska Formuła Regionalna zagościła na Hungaroringu. Na torze słynącym z Grand Prix Węgier Formuły 1 rywalizowało ponad trzydziestu kierowców w tym dwóch Polaków – Roman Biliński i Piotr Wiśnicki.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu Ambetter 301 (PREMIERA)

“Magiczna Mila” w New Hampshire była kolejnym punktem kalendarza NASCAR Cup Series. Wyścig na milowym podłużnym owalu ma jedną z najbardziej unikatowych nagród dla zwycięzcy w postaci homara.

>> Środa, 20.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Meksyku 2015 (PREMIERA)

Po dwóch rajdach na śniegu i lodzie, załogi WRC po raz pierwszy rywalizowały w sezonie 2015 na luźnej nawierzchni. Najwięcej wrażeń podczas Rajdu Meksyku miał Ott Tanak, który na początku rywalizacji wpadł do jeziora, a i tak ukończył rywalizację.

21:20 FIA European Truck Racing Championship: podsumowanie rundy na Nurburgringu (PREMIERA)

Runda ETRC na Nurburgringu to święto dla pasjonatów wyścigów samochodów ciężarowych. To część Truck Grand Prix, weekendu pełnego wyścigów pojazdów wagi ciężkiej.

>> Czwartek, 21.07

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

18:55 Isle of Man TT 2022: odcinek 7 (PREMIERA)

Po trzech latach przerwy, ulice wyspy Man po raz sto pierwszy zmieniły się w jeden z najniebezpieczniejszych torów wyścigowych świata. Najszybsi spośród najodważniejszych motocyklistów świata rywalizowali o zwycięstwa w kolejnej edycji Isle of Man TT. Podsumowanie pierwszego wyścigu Sidecar TT.

20:00 Motorsport Wizja (PREMIERA)

Kultowy już magazyn Motowizji o polskim motorsporcie powraca na antenę po zimowej przerwie. Podsumowanie krajowych zawodów i startów naszych rodaków za granicą.

20:30 Magazyn Pitbike.tv (PREMIERA)

Wszystko, co najważniejsze w świecie mini motocykli pit bike. Relacje z zawodów, wieści z treningów, a także porady ekspertów i trenerów.

21:00 Inmotorsport.tv originals (PREMIERA)

Kolejny dokument zza kulis polskiego motorsportu. Dzięki ekipie Inmotorsport.tv będzie można zobaczyć jak naprawdę wyglądają rajdy, czego wymagają i co się dzieje, kiedy samochody stoją pod namiotami.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

>> Piątek, 22.07

17:35 FIA Pure Motorsport (PREMIERA)

Pełnia różnorodności sportu samochodowego w jednym programie. W magazynie FIA Pure Motorsport relacje z wyjątkowych dyscyplin, historie lokalnych mistrzów i piękno prawdziwego motorsportu.

18:10 Valvoline Rajd Małopolski 2022 – OS1 – LURKA Maków Podhalański (NA ŻYWO)

Maków Podhalański po raz drugi staje się na jeden weekend rajdową stolicą Polski! Valvoline Rajd Małopolski rozpocznie się próbą z centrum miasta prowadzącą przez kręte drogi do Jachówki.

21:10 24H Series – podsumowanie 24H Portimao (PREMIERA)

Po dwóch miesiącach przerwy powróciła rywalizacja w 24H Series. Tym razem zespoły zmagały się w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na portugalskim torze w Portimao.

>> Sobota, 23.07

08:40/12:10 Valvoline Rajd Małopolski 2022 – OS4/6 – Kryterium o Puchar Wójta gm. Stryszów (NA ŻYWO)

Droga ze Stryszowa przez Dąbrówkę jest nowością w harmonogramie Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody, które po raz pierwszy odbyły się rok temu, już teraz są jednym z punktów obowiązkowych w kalendarzach najlepszych załóg naszego kraju.

10:40 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

14:10/17:10 Ferrari Challenge Europe Coppa Shell/Trofeo Pirelli – pierwsze wyścigi na torze Hockenheimring (NA ŻYWO)

Hockenheimring ostatni raz w kalendarzu europejskiego Ferrari Challenge był w 2016 roku. Pucharowe Ferrari 488 Challenge Evo powróciły na niemiecki tor, gdzie odbędzie się czwarta runda tegorocznego cyklu. Transmisje pierwszych wyścigów weekendu Coppa Shell i Trofeo Pirelli.

15:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży. 

>> Niedziela, 24.07

08:00/16:00 FIA ERC: Rajd Rzymu – OS8/13 Fiuggi 1 / 2 (powerstage) (NA ŻYWO)

Po rundach szutrowych najlepsze załogi “starego kontynentu” wracają na asfalty. Losy tegorocznej edycji Rajdu Rzymu rozstrzygną się na jednej z najkrótszych prób Fiuggi.

14:10/17:10 Ferrari Challenge Europe Coppa Shell/Trofeo Pirelli – drugie wyścigi na torze Hockenheimring (NA ŻYWO)

Hockenheimring ostatni raz w kalendarzu europejskiego Ferrari Challenge był w 2016 roku. Pucharowe Ferrari 488 Challenge Evo powróciły na niemiecki tor, gdzie odbędzie się czwarta runda tegorocznego cyklu. Transmisje drugich wyścigów weekendu Coppa Shell i Trofeo Pirelli.

21:00 NASCAR Cup Series – M&M’s Fan Appreciation 400 (NA ŻYWO)

Pocono Raceway to jeden z najbardziej wyjątkowych owali w Stanach Zjednoczonych. Obiekt o długości dwóch i pół mili to trójkątny owal z tylko trzema zakrętami.

>> Poniedziałek, 25.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Argentyny 2015 (PREMIERA)

Argentyńskie odcinki specjalne okazały się niezwykle trudne w 2015 roku. Zaledwie pięć załóg w autach WRC uniknęło problemów technicznych, a liczne problemy zawodników Volkswagena i Hyundaia perfekcyjnie wykorzystali kierowców Citroenów DS3 WRC.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:25 Driftingowe Mistrzostwa Polski: podsumowanie rundy na Bemowie (PREMIERA)

Trzecia runda tegorocznych Driftingowych Mistrzostw Polski miała miejsce w jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w polskim motorsporcie. Jako jedyne mistrzostwa w naszym kraju, DMP miały rundę na warszawskim Autodromie Bemowo.

21:55 WRC z Kajetanem Kajetanowiczem: Rajd Estonii (PREMIERA)

Najlepszy polski kierowca rajdowy po wyprawie na Rajd Safari wrócił na kolejną rundę rajdowych mistrzostw świata WRC2 do Europy. Na estońskich szutrach przyszło mu rywalizować z głównymi konkurentami do walki o tytuł w tym z urzędującym mistrzem świata Andreasem Mikkelsenem.

Udostępnij!