Zwycięstwo Jari-Matti Latvali w WRC – Rajdzie Francji-Alzacji


Latvala wreszcie wygrywa na asfalcie
 

Jari-Matti Latvala spełnił swoje marzenie, sięgając po pierwsze zwycięstwo w asfaltowej rundzie WRC, wygrywając 5 września Rajd Francji – Alzacji.

Jego dwunasty triumf w WRC był także pierwszym na asfalcie dla fińskiego zawodnika od czasu zwycięstwa czterokrotnego mistrza świata Tommiego Makinena w Rajdzie Włoch w 1999 roku. Jednocześnie Latvala wciąż pozostaje w walce o tegoroczny tytuł mistrzowski. Jej kolejna odsłona będzie miała miejsce podczas przedostatniej rundy tego sezonu, która za trzy tygodnie odbędzie się w Hiszpanii.
Andreas Mikkelsen wyrównał życiówkę

Latvala był bliski asfaltowej wygranej już w sierpniu, ale rozbił wówczas swojego Volkswagena Polo R tuż przed metą ADAC Rajdu Niemiec.Tym razem Fin nie popełnił jednak żadnych błędów i prowadził przez siedemnaście z osiemnastu odcinków specjalnych, finiszując z przewagą 44 sekund.

„Po moim błędzie w Niemczech dziś rano byłem dość mocno zestresowany. Potrzebowałem tamtej lekcji. Gdyby nie ona, dzisiaj nie byłoby tak mocny i nie miałbym takiej wiary w siebie” – powiedział.

 
 
5

4

3

2

1

Udostępnij!