Wyścigowy maraton w Motowizji za nami!


To był emocjonujący weekend w sportach motorowych – również na antenie Motowizji!

Na wyspie Man rozpoczął się weekend wyścigowy w najsłynniejszych i zarazem jednych z najbardziej niebezpiecznych wyścigach motocyklowych świata. Już 27 czerwca zapraszamy na specjalne wydanie magazynu Motowizja Sport News i relacje naszego wysłannika Łukasza Siudaka.

W mistrzostwach świata MotoGP za nami jeden z najlepszych, jeśli dotychczas nie najlepszy wyścig w sezonie. Andrea Iannone z Ducati, zabrał z toru mistrza świata Jorge Lorenzo, Valentino Rossi natomiast do ostatnich metrów toczył walkę o zwycięstwo z Marckiem Marquezem. Ostatecznie wygrał “The Doctor”, dla którego to była druga wygrana w tym sezonie.

Na czterech kołach też się działo! W Le Mans rozpoczęły się oficjalne testy przed wyścigiem 24h Le Mans. Kulminacyjny punkt sezonu w wyścigach wytrzymałościowych już za dwa tygodnie.

Tymczasem w Motowizji mieliście okazję w miniony weekend oglądać wyścigi dwóch serii. Na torze Lausitzring ścigali się kierowcy startujący w GT Masters oraz serii DTM. W GT Masters sobota należała do zespołu Procote Porsche Motorsport. Robert Renauer i Martin Ragginger wywalczyli pole position zarówno do sobotniego jak i niedzielnego wyścigu. W sobotę wygrali w cuglach, w niedzielę mieli pecha i po kolizji z jednym z rywali odpadli z rywalizacji już na pierwszym okrążeniu. Niedziela należała do Callaway Competition. Niemiecki zespół wygrał podwójnie. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli Jules Gounon i Daniel Keilwitz. Drugie miejsce zajęła załoga Corvetty C7R z numerem #69 czyli Pattrick Assenheimmer i Dominik Schwager. Na najniższym stopniu podium stanęli Connor de Philippi i Christopher Mies. Załoga Audi R8 LMS zespołu Montaplast by Land-Motorsport zachowała prowadzenie w klasyfikacji generalnej po trzech rundach.

W serii DTM sobotni wyścig padł łupem Miquela Moliny. Hiszpan odniósł tym samym swojej drugie zwycięstwo w serii DTM. Niedziela to popisowa jazda na prowadzeniu od startu do mety w wykonaniu Lucasa Auera. Siostrzeniec byłego kierowcy F1 – Gerharda Bergera linię mety minął z przewagą 3,7 sekundy nad Mathiasem Ekstroemem. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Wickens. Kanadyjczyk po trzech rundach jest nowym liderem klasyfikacji generalnej kierowców. Podsumowując, w sześciu dotychczas rozegranych wyścigach zwyciężyło sześciu różnych kierowców. Sezon DTM już dawno nie był tak ciekawy jak teraz! Kolejna runda 25 i 26 czerwca na ulicach Norymbergi. Bądźcie z nami na żywo na antenie Motowizji!

Udostępnij!