Wyścigowa majówka w Motowizji


Przed nami kolejny długi weekend – początek maja zachęcamy by spędzić wraz z Motowizją, zwłaszcza, że ramówka wypełniona jest propozycjami dla każdego fana motorsportu.

Inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Każdy dobry weekend zaczyna się już w piątek wieczorem. Ten będzie stał pod znakiem polskich rajdów. Pięćdziesiąta edycja Rajdu Świdnickiego-KRAUSE rozpoczęła nowy sezon rywalizacji w najważniejszych krajowych cyklach – Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Motowizja jest ponownie patronem medialnym obu serii, a to oznacza, że tradycyjnie w piątek po rajdzie widzowie kanału mogą obejrzeć podsumowanie tego, co działo się na odcinkach specjalnych.

 • RSMP Raport 2022 – Rajd Świdnicki-KRAUSE  piątek, 29 kwietnia, godz. 20.00
 • HRSMP 2022 – Rajd Świdnicki-KRAUSE  piątek, 29 kwietnia, godz. 20.35

Wyścigi samochodów GT na żywo

Sobota i niedziela zadowolą kibiców wyścigów aut GT3. W portugalskim Estoril ruszy tegoroczna rywalizacja w ramach International GT Open. Podczas pierwszej rundy wystartuje aż pięciu polskich kierowców – Krystian Korzeniowski, Karol Basz oraz Marcin i Stanisław Jedliński w barwach Olimp Racing, a także Roman Ziemian w aucie od Kessel Racing. Najważniejsza seria tej kategorii – GT World Challenge Europe – już ma za sobą początek sezonu, ale teraz czeka nas pierwsza runda sprinterska. W nich w tym roku będziemy trzymali kciuki za Igora Waliłko reprezentującego ekipę AKKODIS ASP.

 • GT World Challenge Brands Hatch wyścig 1 – LIVE – niedziela, 1 maja, godz. 12:00
 • GT Open Estoril wyścig 2 – LIVE – niedziela, 1 maja, godz. 14:05
 • GT World Challenge Brands Hatch wyścig 2 – LIVE – niedziela, 1 maja, godz. 17:00

Transmisje Euroformuły Open

W Estoril zobaczymy także trzy wyścigi Euroformuły Open. Juniorska seria na poziomie Formuły 3 rozpocznie swój dziewiąty sezon w obecnej formie i tradycyjnie w stawce zobaczymy wiele przyszłych gwiazd motorsportu, tak więc warto zwrócić uwagę na to co się będzie działo.

 • Euroformula Open Estoril wyścig 2 – LIVE – niedziela, 1 maja, godz. 10:45
 • Euroformula Open Estoril wyścig 3 – LIVE – niedziela, 1 maja, godz. 15:45

Podsumowania zawodów w rallycrossie i kartingu

Sobotnie popołudnie zadowoli także kibiców rallycrossu i kartingu. Najpierw podsumujemy to, co działo się tydzień temu na drugiej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross w Słomczynie, a później zobaczymy skrót wydarzeń drugiej rundy ROK Cup Poland na Kartodromie Bydgoszcz.

 • MPRC 2022 Autodrom Słomczyn – podsumowanie rundy 3 – sobota, 28 maja, godz. 19:40
 • 2 Runda ROK Cup Poland – retransmisja, sobota, 30 kwietnia, godz. 19:10

Pucharowa seria NASCAR

Nieodłącznym elementem idealnego weekendu jest NASCAR Cup Series, które w ostatnich tygodniach ma niezwykle różnorodne wyścigi. Dwa tygodnie temu ulubieni kierowcy Stanów Zjednoczonych rywalizowali na luźnej nawierzchni w Bristol, ostatni wyścig miał miejsce na najdłuższym owalu w kalendarzu Talladega Superspeedway, a teraz będą się ścigać na betonie w Dover. Ośmiu różnych kierowców zdołało się zameldować w “alei zwycięzców” na przełomie 10 wyścigów sezonu zasadniczego i teraz zapowiada się, że dołączy do tego grona kolejne nowe nazwisko.

 • NASCAR Cup Series – LIVE – Dover International Speedway – niedziela, 1 maja, godz. 21:00
 • NASCAR Cup Series – retransmisja – Dover International Speedway – środa, 3 maja, godz. 22:00

Kajto na Rajdowych Mistrzostwach Świata

Najbliższy poniedziałek będzie dla wielu osób także częścią długiego weekendu. Wieczór polecamy spędzić z Kajetanem Kajetanowiczem – Motowizja w tym roku ponownie będzie towarzyszyć jego startom w WRC. Tydzień temu trzykrotny rajdowy mistrz Europy zaliczył swój pierwszy start w sezonie i niezwykle trudnych warunkach Rajdu Chorwacji ponownie był w ścisłej czołówce swojej kategorii WRC2.

 • WRC z Kajetanem Kajetanowiczem – odcinek 1 – poniedziałek, 2 maja, godz. 21:30

Z archiwum WRC

Fani WRC, którzy tęsknią za dawnymi czasami także znajdą coś dla siebie. W ramach WRC Archiwum Motowizja zacznie pokazywać poszczególnych imprez z 2013 roku zaczynając od rajdów w Monte Carlo, Szwecji i Meksyku.

 • WRC 2013 Szwecja – poniedziałek, 2 maja, godz. 18:00
 • WRC 2013 Meksyk – wtorek, 3 maja, godz. 18:00

W majówkowy weekend w Motowizji nie zabraknie także stałych pozycji ze świata motoryzacji jak Trucker Club, Na osi, Jeżdżę na prąd i Moto Archiwum Wojtka Majewskiego.

Aby być na bieżąco z tym co najważniejsze na antenie Motowizji, warto dołączyć do newsletterahttps://motowizja.pl/newsletter .

Udostępnij!