Wyścigi DTM


Motowizja pozyskała prawa do wyłącznej emisji wyścigów serii DTM.

 

Na trzy najbliższe lata Motowizja – kanał telewizyjny o tematyce motoryzacyjnej, pozyskała prawa do wyłącznej emisji jednego z najważniejszych wydarzeń w sportach motoryzacyjnych: wyścigów w serii DTM w sezonach 2014 – 2016.
DTM „Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft” (German Touring Car Championship). – to jedna z najbardziej spektakularnych serii wyścigów samochodowych i jedna z najciekawszych imprez sportowych w Europie. Składa się na nią 10 wyścigów w 5 krajach na 2 kontynentach. DTM to jedyna seria wyścigów, w której konkurują ze sobą wszyscy trzej główni producenci luksusowych niemieckich aut: Audi, BMW oraz Mercedes.
Zmagania kierowców rozpoczną się 4 maja podczas pierwszego wyścigu sezonu na słynnym niemieckim torze Hockenheimring. W czerwcu seria DTM zawita do Budapesztu, w lipcu do Moskwy, w sierpniu do austriackiego Spielberg, a we wrześniu do Kantonu w Chinach.
Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizja sp. z o.o., w komentarzu na temat najnowszych zakupów powiedział: „Jestem dumny, że po wprowadzeniu 5 lutego b.r. relacji z rajdów WRC, teraz do naszego portfolio dołącza relacja z prestiżowego DTM czyli jednej z najważniejszych serii wyścigów samochodowych w Europie. Od lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskich fanów sportów motoryzacyjnych. Jestem dumny, że możemy prezentować to prestiżowe wydarzenie na naszym kanale. Żadne inne wyścigi nie skupiają tylu tak słynnych kierowców wśród uczestników i nie oferują tak wiele niezapomnianych wrażeń. Wyścigi DTM realizowane są telewizyjnie przy użyciu ogromnych środków technicznych, co przekłada się na efekt końcowy na ekranie telewizora Wyścigi serii DTM musi zobaczyć każdy fan motoryzacji.”
Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na wyłączność na platformie satelitarnej nc+, na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 136 oraz w TOYA. Kanał można oglądać 24 godziny na dobę, w w całości w polskiej wersji językowej.
Magiczne literki „DTM” dawniej oznaczały skrót nazwy „Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft” (Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Niemiec). Dzisiaj są znakiem rozpoznawczym najpopularniejszej międzynarodowej serii wyścigów samochodowych, której historia rozpoczęła się w 1984 roku. Obecnie seria ta jest uważana za najciekawsze wydarzenie roku w sportach motoryzacyjnych i jedną z najciekawszych imprez sportowych w Europie.

 

Kalendarz wyścigów DTM w 2014 roku:
Hockenheim (Niemcy) 4 maja
Oschersleben (Niemcy) 18 maja
Budapeszt (Węgry) 1 czerwca
Nuremberg (Niemcy) 29 czerwca
Moskwa (Rosja) 13 lipca
Spielberg (Austra) 3 sierpnia
Nürburg (Niemcy) 17 sierpnia
Klettwitz (Niemcy) 14 września
Kanton (Chiny) 28 września
Hockenheim (Niemcy) 19 października
 

Udostępnij!