Wspaniały występ i zwycięstwo w klasie załogi Motowizji w MARMA 30. Rajdzie Rzeszowskim!


Drugi rajd i druga wygrana w klasie Open 2WD – tak przebiega na tę chwilę sezon MOTUL Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski dla duetu Krzysztof Mikulski/Jerzy Skrzypek. Załoga Motowizji w niezwykle trudnym MARMA 30. Rajdzie Rzeszowski zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tegoroczny Rajd Rzeszowski przyniósł sporo wyzwań, zwłaszcza załogom w historycznych rajdówkach. O ile w sobotę rywalizowano przy przepięknej, słonecznej pogodzie, piątkowe odcinki specjalne stały pod znakiem sporych opadów deszczu. Część kierowców, rywalizujących w ramach MOTUL HRSMP musiała kontynuować rajd w trybie Super Rally, a część przedwcześnie zakończyć rywalizację.

Ten los nie spotkał Krzysztofa Mikulskiego i Jerzego Skrzypka. Ich Mercedes-Benz C123 bezpiecznie, ale także bardzo szybko przemierzał podkarpackie odcinki specjalne. Załoga Motowizji regularnie notowała czasy w pierwszej dziesiątce. To wszystko przełożyło się na drugi w tym roku finisz na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej i kolejne zwycięstwo w klasie Open 2WD.

Opuszczamy Rzeszów zadowoleni przede wszystkim z dokonanych postępów. To dowód na to, że ciężka praca popłaca. Bardzo dziękuję mojemu wspaniałemu pilotowi, Jerzemu Skrzypkowi, który bezbłędnie przeprowadził mnie przez naprawdę ciężkie warunki pierwszego dnia rywalizacji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji

Kolejny start duetu Mikulski/Skrzypek to 5. Rajd Śląska w dniach 10-11 września.

  • HRSMP 2021 – piątek, 13 sierpnia, godz. 20:35

Udostępnij!