WRC Rajd Hiszpanii – Ogier na podium


Ogier wygrywa Rajd Hiszpanii i tytuł mistrzowski! Sebastien Ogier przypieczętował drugi z rzędu tytuł rajdowego mistrza świata na rundę przed końcem sezonu, triumfując w niedzielę w RallyRACC – Rajdzie Hiszpanii.

Francuz wygrał z przewagą jedenastu sekund nad zespołowym kolegą z ekipy Volkswagena, Jarim-Mattim Latvalą, jedynym rywalem, który mógł jeszcze odebrać mu mistrzostwo. Kierowca VW Polo R został dopiero ósmym zawodnikiem w historii WRC, który sięgnął po więcej niż jeden tytuł.
 
Ogier wypracował sobie komfortowe prowadzenie po pierwszym dniu zmagań na mieszanej nawierzchni, podczas gdy Latvala był niezadowolony ze swojego tempa na szutrowym etapie. Potem Fin mocno przyspieszył podczas dwóch asfaltowych dni rywalizacji, ale niewzruszony Ogier perfekcyjnie kontrolował sytuację.
 
Jedyna chwila strachu przytrafiła mu się w sobotnie popołudnie, kiedy pokonał 20 kilometrów z uszkodzoną oponą, obawiając się, że będzie musiał wymienić koło na trasie odcinka specjalnego.

„Zdobycie pierwszego tytułu było wielkim osiągnięciem, a drugie mistrzostwo to jeszcze większy sukces – powiedział Ogier, który wyściskał na mecie swoich rodziców. – To potwierdzenie, że ubiegłoroczny triumf nie był przypadkowy.”
 
Latvala finiszował na drugiej pozycji, 11,3 sekundy za zespołowym kolegą:

„To był fantastyczny, ale i trudny weekend. Pierwszego dnia jechałem bardzo szybko, a dwa kolejne, na asfalcie, były bardzo długie. Przyglądałem się świetnej jeździe Jariego-Mattiego. Musiałem być sprytny i cały czas kontrolować jego tempo” – dodał.
 
Zwycięstwo Ogiera było 23. w jego karierze i jedenastym dla Volkswagena w tym roku, dzięki czemu niemiecki producent wyrównał rekord ustanowiony przez Citroena w sezonach 2005 i 2008.
 
Wiadomości z Rajdu, jak zwykle, można było oglądać w Motowizji.

 
  a

b

c

d

Udostępnij!