WRC na żywo powraca na polską antenę – transmisje z dwóch ostatnich rajdów w Motowizji


Od lat polscy kibice rajdowi marzyli o tym, by móc oglądać Rajdowe Mistrzostwa Świata na ekranach swoich telewizorów. Motowizja od początku roku ponownie pokazuje skróty z każdego rajdu WRC. Na koniec sezonu kanał sportowo-motoryzacyjny przygotował wyjątkową niespodziankę w postaci transmisji na żywo z dwóch ostatnich, decydujących rund tego roku – Rajdu Katalonii i Rajdu Japonii, gdzie o tytuł mistrza świata WRC2 zawalczą Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak.

WRC zaliczyło w tym roku tryumfalny powrót na antenę Motowizji po kilku latach przerwy. Podsumowania rund nowej ery w sporcie rajdowym, gdzie o najwyższe laury pierwszy raz w historii walczą załogi w samochodach hybrydowych, cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Mogli oni zobaczyć widowiskowy pojedynek dwóch weteranów Sebastiena Ogiera i Sebastiena Loeba o zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo, efektowne odcinki specjalne na kenijskich stepach podczas Rajdu Kenii, wśród śniegów Rajdu Szwecji czy na wijących się asfaltowych drogach belgijskiego Rajdu Ypres.

Przede wszystkim widzowie mogli obserwować wspaniałą jazdę najmłodszego rajdowego mistrza świata Kalle Rovanpery, który zachwycił wszystkich w tym sezonie wygrywając pięć z jedenastu dotychczasowych rajdów. Nie można jednak zapomnieć o załodze ORLEN Rally Team. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak postawili wszystko na jedną kartę i teraz podczas dwóch ostatnich rund sezonu 2022 mogą powtórzyć sukces Roberta Kubicy oraz Macieja Barana z 2013 roku – zostać mistrzami świata WRC2.

Oprócz relacji z rajdów WRC i startów Kajetana Kajetanowicza, na antenie Motowizji od 2018 roku można oglądać podsumowania rund mistrzostw Europy – ERC. Jedną z nich stanowił ORLEN 78. Rajd Polski pokazany w wyjątkowy sposób. Pierwszy raz w historii naszej narodowej motorsportowej perły, kibice mogli zobaczyć w telewizji wszystkie odcinki specjalne okraszone polskim komentarzem, a także studiem wprost z Mikołajek z bazy rajdu.

Wszystkie rajdowe pozycje Motowizji – podsumowania rund WRC, ERC oraz krajowych mistrzostw RSMP i HRSMP, “WRC z Kajetanem Kajetanowiczem”, transmisje z ORLEN 78. Rajdu Polski i późniejszych rajdów mistrzostw Europy oraz dokumenty z cyklu WRC Archiwum – cieszyły się niebywałym zainteresowaniem widzów w 2022 roku. Z tego względu, a także po to by polscy kibice mogli zobaczyć na żywo walkę Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka o tytuł mistrzów świata, Motowizja zdecydowała się spełnić marzenia tysięcy osób – transmisje odcinków specjalnych WRC powrócą na polską antenę.

Nasz odważny krok by ponownie pokazywać relacje z rajdów WRC okazał się być strzałem w dziesiątkę. Widać było ogromny głód emocji na najwyższym poziomie wśród polskich widzów, którzy tłumnie zasiadali przed telewizorami by oglądać najlepszych kierowców świata. Co prawda Kalle Rovanpera zapewnił sobie już tytuł mistrza świata, ale wciąż w grze są pozostałe pozycje na podium oraz sytuacja w klasyfikacjach producentów. Naszych kibiców interesują przede wszystkim losy Kajetana Kajetanowicza, który jest niezwykle bliski mistrzostwa w WRC2. Przez cały sezon nasze kamery podróżowały za nim w każdym zakątku świata gdzie startował. Mocno trzymamy kciuki, że na koniec Rajdu Japonii zostanie wraz z Maciejem Szczepaniakiem mistrzem świata i chcemy, aby wszyscy polscy fani mogli to zobaczyć na żywo. Z wyników oglądalności widzimy, że jest zainteresowanie rajdami w Polsce i jestem głęboko przekonany, że przyszłość tej dyscypliny motorsportu w naszym kraju jest coraz lepsza – zwłaszcza, że mamy także Mikołaja Marczyka, również dzielnie walczącego w WRC2 z coraz lepszymi wynikami. Wszyscy liczymy, że podczas Rajdu Katalonii będzie pojedynkował się jak równy z równym z najlepszymi – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Na antenie Motowizji będzie można zobaczyć po cztery odcinki specjalne z obu rajdów – po dwa w sobotę i dwa w niedzielę. Oprócz tego nie zabraknie tradycyjnych podsumowań w poniedziałek od razu po weekendzie, a także programów z cyklu “WRC z Kajetanem Kajetanowiczem”, gdzie będzie można zobaczyć z bliska jak wyglądała droga do sukcesu trzykrotnego rajdowego mistrza Europy.

Sobota, 22 października:

godz. 10:10 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Katalonia – studio rajdowe – LIVE

godz. 10:30 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Katalonia – OS11 El Montmell 1 – LIVE

godz. 16:00 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Katalonia – OS14 El Montmell 2 – LIVE

Niedziela, 23 października:

Godz. 8:00 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Katalonia – OS17 Riudecanyes 1 – LIVE

Godz. 11:40 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Katalonia – studio rajdowe – LIVE

Godz. 12:00 – Rajdowe Mistrzostwa Świata – Katalonia – OS19 Riudecanyes 2 WOLF PS – LIVE

Udostępnij!