Weekend na Lausitzring testem cierpliwości


Perfekcyjna strategia na “zmianę kierowców” w wykonaniu zespołu BMW Team Schubert okazała się kluczem do sukcesu w sobotnim wyścigu. Drugie zwycięstwo z rzędu w sobotę odniósł duet Jens Klingmann/Dominik Baumann.

Wyścig w Brandenburgii został przerwany już na pierwszym okrążeniu, po tym jak Diego Allesi spowodował kolizję trzech samochodów, w której najpoważniej ucierpiało Audi R8 LMS prowadzone przez Stefana Wackenbauera. Niemiecki kierowca z rozbitą miską olejową musiał przejechać całe okrążenie toru, aby zameldować się w boksie. Rozlany olej spowodował, że wyścig wstrzymano.

Przerwa trwała prawie godzinę. Gdy wyścig wznowiono, po kilku okrążeniach rozpoczęła się zaciekła walka między Martinem Raggingerem a kierowcami BMW Z4 – Dominikiem Baumannem (#80) oraz Claudią Huertgen (#19).

Kluczem do zwycięstwa duetu Baumann / Klingmann okazał się bardzo szybko i na dodatek bezbłędnie zrealizowany pit-stop. Ostatecznie Jens Klingmann wygrał z przewagą 4,3 sekundy nad Haraldem Proczykiem. Austriak na ostatnich metrach wyprzedził Uwe Alzena.

W niedzielę wyścig padł łupem liderów klasyfikacji generalnej zespołu Team Zakspeed – Luki Ludwiga i Sebastiana Ascha.

Udostępnij!