Ważna bitwa niemiecko-łotewska


Walka o fazę play-off w 2. lidze robi się coraz ciekawsza. W piątek Diabły z Landshut sprawdzą formę zawodników Lokomotiwu z Daugavpils. Transmisja w Motowizji od 15.45.

Ekipa Sławomira Kryjoma w dotychczasowych ośmiu meczach zanotowała trzy zwycięstwa i z siedmioma punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Goni ją zajmująca piątą pozycję drużyna z Rzeszowa i szósta z Poznania, którą Devils pewnie pokonali w ostatniej kolejce.

Kiedy patrzysz na wyniki i tabelę to wszystko jest możliwe. Tworzymy jedną drużynę i to jest nasza duża przewaga nad innymi. Staramy się jechać jak najlepiej i miejsce w fazie play-off jest naprawdę realne – mówi Norick Bloedorn, młodzieżowiec drużyny niemieckiej.

Mamy już połowę sezonu i powoli zaczynamy myśleć o decydujących meczach. Chcę utrzymać swoją formę podobnie zresztą jak i cała drużyna – dodaje najskuteczniejszy w ostatnim meczu Dimitri Berge, który przeciw poznańskiej ekipie zdobył 14 punktów.

Zwycięstwo jest drużynie z Landshut bardzo potrzebne w kontekście znalezienia się w czołowej czwórce na koniec sezonu. Tyle że ekipa z Daugavpils z siedmiu meczów aż pięć rozstrzygnęła na własną korzyść i ma naprawdę duże możliwości, co pokazał ostatni weekend. Bardzo solidni łotewscy zawodnicy bez problemu rozgromili Wilki z Wittstock jadąc krajowym składem. Wspierani dodatkowo doświadczonymi obcokrajowcami tworzą mocny team, który potrafi przekonująco wygrywać jak choćby w niedzielę z Rzeszowem. Żużlowcy Lokomotiwu zajmują trzecie miejsce w tabeli i fazę play-off mają na wyciągnięcie ręki. Jeśli w Bawarii wygrają to będą już niemal pewni miejsca w czołowej czwórce rozgrywek. Zapowiada się niezwykle ciekawa niemiecko-łotewska walka.

  • Piątek, 23 lipca, godz. 15:45 – Trans MF Landshut Devils – SK Lokomotiv Daugavpils – transmisja meczu
  • Wtorek, 27 lipca, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej

Gabriel Waliszko

Udostępnij!