Viva Las Vegas! – NASCAR Cup Series Pennzoil 400 na żywo w Motowizji


Światowa stolica hazardu będzie gościć kierowców NASCAR Cup Series już w najbliższy weekend. Trzecia runda najpopularniejszego amerykańskiego serialu wyścigowego na żywo w Motowizji!

Tor Las Vegas Motor Speedway, na którym zmierzą się kierowcy podczas trzeciej rundy cyklu, nazywany jest pustynnym diamentem. Położony na obrzeżach Las Vegas obiekt, to pierwszy klasyczny 1.5-milowym obiekt obecny w tym roku, w kalendarzu NASCAR Cup Series. Bez względu na zawirowania w terminarzu ten typ toru wciąż jest najpopularniejszy. Pierwszy kontakt i późniejsze wyciągnięcie wniosków może być więc kluczowe w kwestii zdobycia przewagi na początku sezonu 2023.

Jak dotąd kierowcy odwiedzili superspeedway w Daytonie i długi dwumilowy obiekt w Kalifornii. Zwycięzcami zostali odpowiednio Ricky Stenhouse Jr oraz Kyle Busch. Ten drugi po zwycięstwie w Fontanie jawi się jako jeden z pierwszych faworytów aktualnego sezonu. Busch dysponował świetną formą w każdym wyścigu tego roku. Tak szybkie zwycięstwo w nowym zespole daje jasny przekaz, iż jest gotowy do walki i będzie jednym z czołowych kierowców aktualnego sezonu.

W Las Vegas Kyle Busch spróbuje zaliczyć klasyczny „sweep”. Przed wyścigiem Cup Series wystartuje także w Xfinity Series oraz Craftsman Truck Series. Pochodzący z Las Vegas dwukrotny mistrz serii pucharowej chce zatem pokazać się z jak najlepszej strony i doświadczenie zdobyte w piątkowym i sobotnim wyścigu może procentować w trakcie głównej rywalizacji. Jak dotąd tylko dwa razy w historii jednemu kierowcy udało się wygrać wszystkie trzy wyścigi w ten sam weekend i w obu wypadkach był to właśnie Busch.

Plany Buscha może pokrzyżować jednak Ross Chastain i kilku innych kierowców. Ten pierwszy wygrał jak dotąd trzy z czterech segmentów, które zakończyły się w tym roku. Chastain jest zatem szybki na początku i w środku wyścigu, a traci tempo podczas ostatniej jego fazy. Jeżeli ten błąd zostanie wyeliminowany, to w Las Vegas może powalczyć o zwycięstwo.

Trzecia rywalizacja NASCAR Cup Series 2023 na żywo w Motowizji już w niedzielę 5 marca o godzinie 21:30. Podczas transmisji na widzów Motowizji będzie czekał konkurs, a wyścig komentują, jak zawsze, Michał Budziak i Szymon Tworz.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 5 marca, godz. 21.30
  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 12 marca, godz. 20.30
  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 19 marca, godz. 20.30
  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – transmisja wyścigu – niedziela, 26 marca, godz. 21.30

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 7 marca, godz. 22.20
  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 14 marca, godz. 22.20
  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 marca, godz. 22.20
  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 marca, godz. 22.20

Udostępnij!