Viva Las Vegas, czyli NASCAR Cup Series w Motowizji


Las Vegas – stolica hazardu, a już w najbliższą niedzielę także stolica wyścigów NASCAR. To właśnie tam, na Las Vegas Motor Speedway odbędzie się kolejna runda serii pucharowej. Wyścig jak zwykle na żywo w Motowizji!

Półtorej mili w Las Vegas

Las Vegas Motor Speedway to pierwszy w tym roku klasyczny tor o długości półtorej mili. Począwszy od początku minionej dekady tory tego typu stanowią większość obiektów w kalendarzu serii. Mimo prób powrotu do short tracków i dodania kilku torów drogowych, nie inaczej jest także w tym sezonie. Oznacza to, że rezultaty osiągane na tego typu torach będą miały ogromny wpływ na klasyfikację generalną w trakcie sezonu zasadniczego, ale także na ostateczne rozstrzygnięcia w fazie playoff. 

Trzecie starcie

Wyścig w Las Vegas będzie trzecią rundą tegorocznego sezonu. Dwie pierwsze zostały wygrane odpowiednio przez Austina Cindrica i Kyle’a Larsona. Ubiegłoroczny mistrz po solidnym wyścigu na Auto Club Speedway wygrał swój jedenasty wyścig za kierownicą Chevroleta Hendrick Motorsports. Postawa Larsona w trakcie WISE Power 400 była dobra, ale jak sam przyznał, na zwycięstwo złożyło się w jego wypadku szczególnie dużo szczęścia. Larson podkreślał, że kilku rywali dysponowało lepiej przygotowanymi samochodami, ale on zdołał uniknąć problemów. 

Kłopoty w Fontanie

Wspomnianych problemów w Fontanie było bardzo dużo. Wielu kierowców trapiły kłopoty z przyczepnością. Już w kwalifikacjach obserwowaliśmy nadmiarową ilość poślizgów, a sytuacja w samym wyścigu nie uległa poprawie. Wiąże się to z wprowadzeniem samochodów siódmej generacji, które w porównaniu z poprzednimi są zdecydowanie trudniejsze w prowadzeniu. Same zespoły wciąż poszukują konkretnych rozwiązań w kwestii ich ustawień na poszczególne obiekty. Ten kto odnajdzie się w Las Vegas, może dominować na podobnych obiektach w pierwszej części tegorocznego sezonu.

Poprzedni sezon w Las Vegas

W sezonie 2021 w Las Vegas odbyły się dwa wyścigi. “Wiosenny” padł łupem wspomnianego już wyżej Kyle’a Larsona, a podczas “jesiennych” zmagań w trakcie fazy playoff zatriumfował Denny Hamlin. Dla Hamlina było to drugie i zarazem ostatnie zwycięstwo w ubiegłym roku. W Fontanie kierowca Joe Gibbs Racing dojechał dopiero na piętnastej pozycji. Kilku kierowców w poprzednich latach dwukrotnie triumfowało w Las Vegas. Do tej grupy zaliczają się Martin Truex Jr, Brad Keselowski i Joey Logano. Każdy z nich w pierwszych dwóch wyścigach tego sezonu zaznaczał swoją obecność w czołówce. Spotykali się jednak oni z licznymi problemami, które ostatecznie uniemożliwiały im finisze na najwyższych lokatach.

Wyścig Pennzoil 400 Las Vegas Motor Speedway już w najbliższą niedzielę o godzinie 21:30 na żywo na antenie Motowizji. Skomentują go dla państwa Michał Budziak i Szymon Tworz.

Transmisje NASCAR w marcu:

 • NASCAR 2022 Las Vegas Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 6 marca, godz. 21:30
 • NASCAR 2022 Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 13 marca, godz. 20:30
 • NASCAR 2022 Atlanta Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 20 marca, godz. 20:00
 • NASCAR 2022 Circuit of the Americas – transmisja wyścigu – niedziela, 27 marca, godz. 21:30

Podsumowania i magazyny NASCAR w marcu:

 • NASCAR 2022 Las Vegas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 8 marca, godz. 22:00
 • NASCAR The Pace Lap 2022 – czwartek 10 marca, godz. 22:30
 • NASCAR 2022 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 15 marca, godz. 22:00 
 • NASCAR The Pace Lap 2022 – czwartek 17 marca, godz. 22:30
 • NASCAR 2022 Atlanta Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 22 marca, godz. 22:00
 • NASCAR The Pace Lap 2022 – czwartek 24 marca, godz. 22:30
 • NASCAR 2022 Circuit of the Americas – podsumowanie wyścigu – wtorek, 29 marca, godz. 22:00

NASCAR The Pace Lap 2022 – czwartek 31 marca, godz. 22:30

Udostępnij!