Dodał: Motowizja Kategoria: Wyścigi Komentarze: 0

Tymek Kucharczyk z pierwszą wygraną w INDY NXT!

W szóstym starcie za „wielką wodą” Tymek Kucharczyk zdołał odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. Polak był najlepszy w drugim wyścigu weekendu INDY NXT na pętli drogowej Indianapolis Motor Speedway.

Kucharczyk do sobotniego wyścigu ruszał z piątego pola. Zbyt długo na tej pozycji nie był, ponieważ tuż po starcie wykorzystał błędy rywali na dohamowaniu do pierwszego zakrętu by objąć prowadzenie.

Przez 30 okrążeń Kucharczyk musiał się pilnować przed zakusami Maxa Taylora. Ten ostatecznie nie podjął nawet bardziej znaczącej próby ataku – z wyjątkiem czwartego okrążenia.

Dzięki wygranej, Tymek Kucharczyk zajmuje teraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2026. Kolejny jego start 31 maja na ulicach Detroit. Transmisja na żywo w Motowizji.

Udostępnij!