Trzy dni z żużlem w Motowizji


Czas na kolejne żużlowe emocje w Motowizji. W czwartek, piątek i sobotę kibice obejrzą na żywo zawody z Polski, Niemiec i Czech. Nie zabraknie ekstraligowych nazwisk.

Na początek bo już w czwartek finał Srebrnego Kasku czyli walka o prestiżowe trofeum zawodników do lat 21. W Bydgoszczy wystartuje 14 młodzieżowców z klubów PGE Ekstraligi oraz dwóch z zespołów eWinner 1. ligi. Do faworytów turnieju  można zaliczyć Mateusza Cierniaka, Wiktora Lamparta czy Jakuba Miśkowiaka. Oczy miejscowych kibiców będą zwrócone na utalentowanego Wiktora Przyjemskiego. Triumfator zawodów wywalczy awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w sezonie 2021.

Piątek to z kolei emocje w 2. Lidze Żużlowej czyli diabelskie ściganie z Bawarii. Trans MF Landshut Devils podejmie OK Bedmet Kolejarz Opole. Wśród gospodarzy awizowany jest wracający do pełnej dyspozycji Martin Smolinski oraz niesamowity junior Norick Bloedorn. Również goście wystawiają najsilniejsze działa, które dały im weekendowe zwycięstwo ze Spechouse PSŻ Poznań. Obie drużyny mają duże ambicje więc zapowiada się interesujące spotkanie.

W sobotę kibice dostaną ponownie dawkę międzynarodowych emocji. W Czechach 16 zawodników powalczy o 5 miejsc w finałowej serii cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Na starcie Speedway Euro Championship Challenge w Pardubicach zobaczymy dwóch Polaków: wicemistrza świata z 2017 roku Patryka Dudka oraz Jakuba Jamroga. Będzie też mistrz Europy sprzed czterech lat Andrzej Lebedev. Emocje na najwyższym poziomie gwarantowane! 

Finał Srebrnego Kasku – Bydgoszcz

Czwartek, 20 maja godz. 16:45

2 Liga Żużlowa 2021: Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole

Piątek, 21 maja, godz. 15:45

SEC Challenge w Pardubicach

Sobota, 22 maja, godz. 15:40

Udostępnij!