Transmisje Rotax MAX Challenge Poland w Motowizji!


W 2021 roku transmisje z zawodów kartingowych powracają na antenę Motowizji. Widzowie kanału zobaczą rywalizację w ramach Rotax MAX Challenge Poland, którego pierwsza runda odbędzie się już w najbliższy weekend.

Rotax MAX Challenge Poland to jeden z dwóch pucharów kartingowych w naszym kraju. Wyścigi podzielone są na kategorie wiekowe, a o zwycięstwa mogą walczyć już siedmiolatkowie. Sezon 2021 składać się będzie z siedmiu rund na sześciu torach w Polsce i na Słowacji.

Pomysłodawcami transmisji są autorzy programu Karting Raport, obecnego na antenie Motowizji od 2018 roku.

Pomysł transmisji na żywo mieliśmy w głowie praktycznie od początku, ale odkładany był z miesiąca na miesiąc – mówi Łukasz Iwaniak, jeden z autorów programu Karting Raport. 

Zależy nam na tym, by telewizyjny przekaz był skumulowany, intensywny i by tę piękną dyscyplinę pokazać tak dynamiczną, jak to tylko możliwe, tak jak ma to miejsce za granicą – mówi drugi z twórców Karting Raport Bartosz Musiał – Nasza transmisja będzie trwała dwie godziny. Pokazywać będziemy czwarte, ostatnie biegi finałowe wszystkich kategorii. Każdy z wyścigów wprowadzany będzie opowieścią o tym, co działo się dotychczas na torze. System powtórek, komentarz ze studia, oraz obecne na przedpolach startowych kamery pomogą nam w ukazaniu piękna tego sportu i napięcia jakie towarzyszy całej rywalizacji. Oczywiście mamy przygotowane też kilka niespodzianek, ale zaprezentujemy je tuż przed pierwszym weekendem wyścigowym

Wychowałem  się na transmisjach kartingowych w Eurosporcie, który to kanał pokazywał zawody najlepszych kierowców kartingowych z Włoch w latach 90 ubiegłego wieku. Zawsze marzyłem o tym, by i w naszej rodzimej telewizji były pokazywane na żywo zawody z kraju nad Wisłą – zaczyna opowieść Łukasz Kamiński, promotor ROTAX Max Challenge PolandOd kilku lat sukcesywnie inwestujemy w rozwój naszej serii: najpierw silniki losowane w Micro Max, w kolejnym roku Mini Max, w ubiegłym sezonie nowością były silniki losowane w kategorii Junior Max, w tym roku znów chcieliśmy zrobić krok dalej. Zawsze uważnie słuchamy zawodników, szefów zespołów startujących w naszej serii, temat transmisji przewijał się od kilku lat. Dlatego doszliśmy do wniosku, że warto zainwestować w promocję telewizyjną naszej serii.

Do pomysłu promotora odniósł się z przychylnością prezes Motowizji Krzysztof Mikulski, która od dwóch lat wspiera wszystkich kierowców kartingowych w naszym kraju, emitując program Karting Raport. 

Gdy usłyszałem o pomyśle, od razu się do niego zapaliłem, kwestią wtórną były techniczne możliwości, ale wszystkie przeszkody pokonaliśmy. Zawsze chciałem, by Motowizja promowała młode talenty motorsportowe, stąd nasza obecność w tym projekcie – komentuje prezes Motowizji.

Transmisja z I rundy ROTAX Max Challenge Poland na Torze Poznań rozpocznie się w niedzielę, 28 marca, o godzinie 12:15.

Udostępnij!