Transmisja z Karowej i 100-lecie Rajdu Polski w Motowizji


W najbliższy weekend czeka nas święto każdego fana sportu motorowego – 77. ORLEN Rajd Polski. Jubileuszowa impreza, obchodząca swoje setne urodziny wymaga najlepszej możliwej oprawy, którą zapewni Motowizja, patron medialny Rajdu.

WŁĄCZ RELACJĘ NA ŻYWO

W 1921 roku sześć załóg ruszyło w trasę z Warszawy do Białowieży i z powrotem do Warszawy. Tak rozpoczęła się historia drugiego najstarszego rajdu na świecie po Rajdzie Monte Carlo. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale wciąż Rajd Polski to jedne z najważniejszych tego typu zawodów w naszym kraju i jedne z najważniejszych na świecie.

77. edycja ORLEN Rajdu Polski ponownie będzie rundą FIA ERC oraz ProfiAuto RSMP, co oznacza bogatą listę startową, obfitującą w nazwiska ze ścisłego topu. Z numerem jeden pojedzie zwycięzca ostatniej edycji, dwukrotny rajdowy mistrz Europy Aleksiej Łukjaniuk. W gronie faworytów zdecydowanie znajdują się także zawodnicy znani z rajdowych mistrzostw świata – Andreas Mikkelsen oraz Craig Breen. Obaj startowali w Rajdzie Polski kiedy była to runda WRC, Fin ją nawet w 2016 roku wygrał.

Z całą kawalkadą przyjezdnych powalczy krajowa czołówka z Mikołajem Marczykiem na czele. Mistrz Polski z 2019 rozpoczął sezon od objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP na litewskich szutrach. Swój szesnasty start w krajowym klasyku zaliczy Grzegorz Grzyb – więcej razy w Rajdzie Polski brali udział jedynie Marek Ryndak i Krzysztof Hołowczyc.

Bazą rajdu ponownie będą Mikołajki, a rywalizacja będzie się toczyć głównie na szutrowych odcinkach specjalnych Warmii i Mazur. Głównie, ponieważ z okazji stulecia Rajdu Polski przygotowano wyjątkowe wyzwanie. W niedzielę załogi udadzą się w drogę do Warszawy, gdzie zakończy się 77. ORLEN Rajd Polski na kultowej ulicy Karowej.

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że organizatorzy musieli podjąć niezwykle trudną decyzję o organizacji zawodów bez udziału kibiców. Z pomocną dłonią wyszła jednak Motowizja, patron medialny 77. ORLEN Rajdu Polski, który od lat dba o dostępność polskiego motorsportu dla jak największego grona fanów. Rywalizacja w centrum Warszawy będzie transmitowana na żywo na antenie Motowizji, a także na kanałach społecznościowych stacji.

Stulecie Rajdu Polski to także znakomita okazja do celebracji tych, którzy przez ten czas odnosili sukcesy w tej historycznej imprezie. Zanim z ulicą Karową zmierzą się najlepsze obecnie załogi Polski i Europy, o prym powalczą rajdowe legendy. W Historycznym Kryterium Karowa wezmą udział między innymi Andrzej Jaroszewicz trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski  oraz tacy legendarni kierowcy polskich rajdów jak Błażej Krupa, Tomasz Ciecierzyński i Janusz Szerla. Towarzyszyć im będą równie legendarni mistrzowi rajdowego pilotażu Tomasz Szostak oraz Marek Oziębło. To najsilniejsza obsada polskich Rajdowych Mistrzów jaka w ostatnich latach pojawiła się jakimkolwiek polskim rajdzie.  

Motowizja także dołoży swoją cegiełkę do celebracji stulecia Rajdu Polski. Przez cały weekend od 18 do 20 czerwca ramówka wypełniona będzie dokumentalnymi pozycjami o najwybitniejszych polskich zawodnikach i legendarnych polskich rajdówkach. Pokazany zostanie również film Wojciecha Majewskiego stworzony specjalnie na tę okazję, którego premiera będzie miała miejsce w przerwie transmisji z ulicy Karowej. Dodatkowo widzowie będą mogli przypomnieć sobie ostatnią edycję Rajdu Polski.

ORLEN Rajd Polski to wyjątkowa impreza. Pamiętam jak po raz pierwszy byłem na odcinkach specjalnych w krainie tysiąca jezior i byłem onieśmielony ich magią, a także wyjątkowością. Ogromne wrażenie zrobiła też na mnie pasja polskich kibiców, od których bił podziw wobec najlepszych załóg Europy i radość, że mogą uczestniczyć w czymś tak fenomenalnym. Z tego powodu Motowizja zrobiła wszystko co w swojej mocy, by dać kibicom rajdów maksymalną ilość emocji i informacji z tegorocznego, jubileuszowego Rajdu Polski. Odcinek specjalny na ulicy Karowej połączony z rywalizacją prawdziwych legend tego sportu to wydarzenie, które zdarza się dosłownie raz na sto lat. Cały weekend na naszej antenie będzie jedną wielką celebracją Rajdu Polski, ukoronowaną transmisją na żywo z legendarnej ulicy Karowej – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Specjalny program na 100-lecie Rajdu Polski w Motowizji:

Piątek, 18 czerwca:

16:00 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

16:20 RSMP Raport Rajd Polski 2019

16:50 Motoikony – Krzysztof Hołowczyc

18:15 Kuzaj – rajdowe życie

19:15 Kulig – niedokończony rajd

19:45 HRSMP Rajd Polski 2019

20:00 Kultowe Rajdowe (Polonez)

20:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

22:00 Motoikony – Sobiesław Zasada

Sobota, 19 czerwca:

14:10 Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019 – Polska – podsumowanie rajdu

15:05 Kultowe Rajdowe (Polonez)

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

17:15 Kultowe Rajdowe (Fiat 126p)

17:50 Kultowe Rajdowe (Fiat 125p)

18:20 Kultowe Rajdowe (Polonez 2)

18:55 premiera Moto Archiwum Wojtka Majewskiego – Odcinek specjalny – Rajd Polski

20:00 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

20:20 RSMP Raport Rajd Polski 2019

20:50 Motoikony – Krzysztof Hołowczyc

22:15 Kuzaj – rajdowe życie

23:15 Kulig – niedokończony rajd

23:45 HRSMP Rajd Polski 2019

Niedziela, 20 czerwca:

14:10 Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019 – Polska – za kulisami rajdu

14:40 RSMP Raport Rajd Polski 2019

15:05 premiera FIA Rajdowe Mistrzostwa Europy – Rajd Polski – dzień 1 – podsumowanie

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

16:15 live, cz.1 Rajd Polski – Karowa – transmisja Historycznego Kryterium Karowa z okazji stulecia Rajdu Polski.

17:20 premiera Rajd Polski – szybkość, pasja, emocje

17:50 live, cz. 2 Rajd Polski – Kryterium Karowa – transmisja odcinka specjalnego 77. ORLEN Rajdu Polski na ulicy Karowej.

Udostępnij!