Testujemy lidera i wybieramy transmisję


Lider z Opola przed kolejnym testem, bo Kolejarze jadą na trudny teren do Poznania. Wilki z Wittstock będą walczyć ponownie na swoim torze o pierwsze ligowe zwycięstwo. Przed nami weekend z żużlem w Motowizji.

Ekipa Wolfe Wittstock ma nad czym myśleć i co poprawiać. W ostatnim ligowym meczu zdobyła jedynie 21 punktów na torze lidera w Opolu. Tylko Lucas Baumann stawiał się faworytom, a pozostali zawodnicy byli tłem dla świetnie dysponowanych gospodarzy. Teraz podrażnione Wilki mają szansę na rehabilitację, bo do Wittstock przyjeżdża drużyna z Rawicza. Tyle, że żużlowcy Metaliki Recycling Kolejarza nie przegrali jeszcze meczu, notując trzy zwycięstwa. Gospodarze mają szansę odnieść pierwszą wiktorię, która będzie mocno zależeć od składów obu zespołów. W nich mogą być niespodzianki, więc sobotnie południe z żużlem zapowiada się niezwykle zagadkowo.

W niedzielę szlagier tej kolejki w stolicy Wielkopolski. Do Poznania przyjeżdżają rozpędzeni Kolejarze z Opola, którzy dotychczas wygrali wszystkie pięć spotkań i pewnym krokiem zmierzają w kierunku awansu. Na drodze ekipy Piotra Mikołajczaka tym razem będzie drużyna Spechouse PSŻ, która potrafiła wysoko wygrać u siebie z rzeszowską Stalą, ale też niespodziewanie ulec Kolejarzom z Rawicza. – Atmosfera jest bardzo dobra, a wyniki zadowalające. Robimy swoje i walczymy o kolejne punkty. Mamy jeden cel, który chcemy zrealizować – powtarza przy każdej okazji w tym sezonie menadżer opolan Piotr Mikołajczak. OK Bedmet Kolejarz dysponuje niezwykle silną formacją seniorów i mocnymi zawodnikami w roli gości na pozycjach juniorów. Poznaniacy też mają po kogo sięgać więc zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie.

Podsumowanie kolejki tradycyjnie we wtorkowym magazynie. W nim poinformujemy który mecz będzie transmitowany w Motowizji 3 lipca. Przypomnijmy, że na oficjalnym profilu 2. Ligi Żużlowej trwa głosowanie. Kibice mogą wybrać czy chcą zobaczyć mecz Opola z Rawiczem czy Rzeszowa z Wittstock. Zabawa trwa do 18 czerwca do godziny 12. Nagrodą za najciekawsze uzasadnienie wyboru będzie wizyta w studiu telewizyjnym podczas transmisji. Zapraszamy do głosowania!

Gabriel Waliszko

Udostępnij!