Taktyczny majstersztyk Mercedesa… czyli kolejne zwycięstwo Team Zakspeed w ADAC GT Masters


Na torze Sachsenring w Saksonii, oddalonym o zaledwie kilkanaście kilometrów od Chemnitz, działo się ciekawie już od piątkowych treningów. Przed obiadem najlepsze kółka kręcili mistrzowie czyli Luca Ludwig i Sebastian Asch. Po południu oczy ze zdziwienia przecierali ci, którzy cały czas nie wierzą w potencjał Bentleya. Christer Joens wykręcił najlepszy czas a w paddocku zaczęto się zastanawiać co przyniesie sobota, zarówno na torze jak i w pogodzie.

Kwalifikacje do sobotniego wyścigu okazały się popisem Luca Stolza. W poprzednim sezonie kierowca zespołu Bentley http, obecnie Grasser Racing, za kierownicą nowego Lamborghini Hurracana GT3 pojechał po rekord okrążenia na torze Sachsenring.

Pierwsza część wyścigu do porywających nie należała. Zamiast „zieleni” i jazdy w trybie race mode, były aż 4 neutralizacje spowodowane obecnością samochodu bezpieczeństwa na torze. Bezbłędnie na pierwszej zmianie pojechał Luca Stolz. Po zmianie kierowców, nie było już tak różowo dla ekipy zielonego Lambo z numerem 16. Gerhard Tweraser „zrobił różnicę” niestety in minus. Skorzystali na tym rywale w tym m.in. Markus Pommer, który za kierownicę Audi R8 LMS zespołu Phoenix Racing wsiadł po bardzo dobrej zmianie jaką dał Markus Winkelhock. Na ostatnie pół godziny wyścig zyskał jednak nowego lidera za sprawą Luki Ludwiga. Mimo dużej gradacji ogumenia szczególnie w drugim i trzecim sektorze toru, Team Zakspeed pojechali szybko nie popełniając przy tym żadnego istotnego dla końcowego wyniku błędu.

Gdyby, nie wpadka z niedzielnego wyścigu z przed dwóch tygodni na Oschersleben, gdzie Sebastian Asch nie utrzymał regulaminowej odległości za samochodem bezpieczeństwa, za co zespół dostał 30 sekund kary, to duet Ludwig/Asch mogliby być już teraz liderami klasyfikacji generalnej… A tak? Jeszcze muszą poczekać… Do zadziwiających perfekcyjną wręcz regularnością Chiristophera Miesa i Connora de Phillippiego (trzykrotnie 2 miejsce w poprzednich trzech wyścigach), Niemcy mają tylko 4 punkty straty.

2 wyścig 2 rundy serii ADAC GT Masters na torze Sachsenring w niedzielę 1 maja o godz. 13.10 na antenie Motowizji.

Udostępnij!