Światowe gwiazdy freestyle, motocross i dirt jumpingu w ekstremalnym show pod patronatem Motowizji


Widowiskowe akrobacje, muzyka zespołu Queen, gra ogni i efektów specjalnych a to wszystko w kultowym, katowickim Spodku. Takie połączenie to gwarancja show na najwyższym poziomie! Podczas SOUND of GRAVITY zawodnicy niemal sięgną sufitu i przekroczą granice grawitacji, by stworzyć ekstremalny teatr, jakiego jeszcze w tym obiekcie nie było! Patronat medialny nad wydarzeniem objęła stacja telewizyjna – Motowizja.

Podczas SOUND of GRAVITY popularny Spodek, zmieni się nie do poznania. Na motocrossowych skoczniach, najlepsze ewolucje Freestyle Motocross zaprezentują zawodnicy w międzynarodowej obsadzie, w tym medaliści X-Games Belg Julien Vanstippen oraz pochodzący z RPA Alastair Sayer.

Ambasadorami wydarzenia są bracia Dawid i Szymon Godziek – mulitmedaliści najbardziej prestiżowych zawodów freestyle BMX i MTB na świecie, w tym igrzysk ekstremalnych X-Games – oraz Bartek Oskroba – wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Europy oraz aktualny zwycięzca World Skate Games, które w listopadzie 2022 odbyły się w Buenos Aires! 

Ważnym elementem widowiska, będzie muzyka legendarnego zespołu Queen, miksowana przez najlepszych, polskich DJ’ów. Specjalnie zaprojektowana oprawa muzyczna będzie ściśle zsynchronizowana z ekstremalnymi pokazami i efektami pirotechnicznymi, nadając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Organizatorzy SOUND of GRAVITY przygotowali dla widzów, którzy zasiądą na trybunach wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest bez wątpienia Pit Party, czyli spotkanie z gwiazdami eventu. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnych zdjęć i autografów.

– Brałem udział w takich pokazach w całej Europie i wiem, że rower MTB i motocykl FMX jest świetnym połączeniem – mówi Dawid Godziek, złoty medalista najważniejszych na świecie igrzysk sportów ekstremalnych X-Games – Rowerzyści też pokażą tutaj triki ze światowej półki. Będzie dużo skoczni, więc to będą kombinacje naprawdę godne zobaczenia. Cieszę się, że ta impreza będzie w Spodku, bo jestem ze Śląska, lubię występować przed lokalną publiką. To dodatkowo mnie nakręca do lepszych kombinacji w powietrzu. Po wielkim sukcesie w ubiegłym roku imprezy przed Spodkiem Red Bull Roof Ride, wiem, że zbierze się tutaj wielka publiczność i będą równie duże emocje.

Freestyle motocross to skoki z akrobacjami na motocyklach na wysokości około 9 metrów i na odległość ponad 20 m. Myślę, że zawodnicy, którzy tutaj przyjadą będą mogli pokazać swoje najlepsze triki, które na obecną chwilę są w stanie wykonać, ponieważ w Spodku jest na to miejsce i świetne tło. Freestyle to nie tylko latanie, ale przede wszystkim dobra zabawa – dodał reprezentant dyscypliny FMX Sebastian Niedziela.

Motowizja od początku swojego istnienia wspiera najważniejsze wydarzenia motoryzacyjne i motorsportowe w Polsce. W ostatnich latach kanał motoryzacyjny był patronem między innymi Rajdu Polski czy Warsaw Motorcycle Show. Na antenie Motowizji regularnie można znaleźć propozycje, skierowane do fanów jednośladów takie jak Motoślad czy Motowizjoner. Fani wyścigów motocyklowych od lat mogą obserwować za to rywalizację w Isle of Man TT.

Wydarzenie SOUND of GRAVITY odbędzie się 25 lutego 2023r. w Katowicach. Szczegóły na: https://sferasportu.pl/sound-of-gravity.

Zawodnicy, którzy uświetnią SOUND of GRAVITY – EKSTREMALNY TEATR:

10 zawodników FMX, w tym:

Julien Vanstippen (Belgia) – obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. W roku 2022 podczas kalifornijskiej edycji X-Games wywalczył złoty medal dołączając do prestiżowego grona medalistów igrzysk sportów ekstremalnych

Alastair Sayer (RPA) – kolejny w stawce uczestnik X-Games Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników na świecie. Od wielu lat będący główną postacią Masters of Dirt.

Ronny Showman (Niemcy) – jeden z nielicznych na świecie zawodników skaczących na motocyklu elektrycznym. Będzie to pierwszy tego typu pokaz w Polsce! Zobaczymy z pewnością wysokie salta i niesamowite kombinacje!

Tobi Merz (Austria) – freestyle motocross łączy z skokami na rowerze. Właśnie te dwie konkurencje połączy ze sobą w katowickim Spodku.

FMX Animals Polska (Sebastian Niedziela, Krzysztof Gronostaj, Andrzej Gurgul, Kajetan Jastrząb) – polska grupa freestylowa, która zaprezentuje specjalny pokaz, w którym główną rolę odegra publiczność. Będzie prawdziwy freestyle!

10 zawodników Dirt Jumping, w tym:

Szymon Godziek (Polska) – najbardziej rozpoznawalny na świecie polski zawodników sportów ekstremalnych. Uczestnik legendarnych zawodów Red Bull Rampage, oraz zdobywca nagrody publiczności tych zawodów! Medalista Pucharu Świata. Skakał nad kanionem w Utah, nad rozpędzonym pociągiem towarowym, nad peletonem kolarskim.

Dawid Godziek (Polska) – obecnie jeden z najlepszych na świecie zawodników MTB / BMX Freestyle. Tegoroczny złoty medalista X-Games (w swojej kolekcji ma trzy medale w tych najważniejszych na świecie zawodach).

Scootering:

Bartosz Oskroba (Polska) – najpopularniejszy i aktualnie najbardziej utytułowany polski zawodnik w konkurencji hulajnoga wyczynowa. Wzór do naśladowania dla młodych pokoleń. Wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Europy i zwycięzca Mistrzostw Świata w kategorii scootering!

Udostępnij!