Sukcesy kartingowców Motowizji w mistrzostwach Polski


Dwaj młodzi zawodnicy jeżdżący w barwach Motowizji zakończyli rywalizację w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Tomasz Cichoracki zajął siódme miejsce w klasyfikacji Micro Max, a Franciszek Lassota został mistrzem Polski kategorii Mini ROK.

Tegoroczna rywalizacja w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży toczyła się na przestrzeni trzech rund. Kierowcy Motowizji od samego początku narzucili tempo rywalom. Tomasz Cichoracki i Franciszek Lassota byli najlepsi w swoich klasach podczas pierwszego weekendu rywalizacji na Torze Poznań. Kontuzja na tydzień przed drugą rundą wyeliminowała z walki na Autodromie Słomczyn Cichorackiego. Lassota natomiast oba wyścigi swojej klasy zakończył na piątej pozycji, a w całych zawodach został sklasyfikowany na miejscu szóstym.

Obaj podopieczni Motowizji wzięli udział w ostatnich zawodach sezonu KMP i WDiM na Kartodromie w Bydgoszczy. W swoich czterech wyścigach Tomasz Cichoracki wywalczył ósme miejsce w zawodach. W połączeniu ze zwycięstwem w Poznaniu dało mu to siódmą lokatę na koniec sezonu pomimo startu w dwóch z trzech rund. Jedną z gwiazd weekendu w Bydgoszczy był Franek Lassota – pewnie zwyciężył w obu wyścigach Mini ROK wygrywając całą rundę, ale także sezon.

Od początku zauważyliśmy ogromny potencjał we Franku i Tomku, potencjał, który pokazali nam wszystkim w tym sezonie. Wielka szkoda, że kontuzja Tomka pokrzyżowała mu plany w Kartingowych Mistrzostwach Polski, ale i tak sądzę, że rywale dobrze wiedzą z kim mają do czynienia. Chylę czoła przed Frankiem, bo przejechał wyśmienity sezon. Zwłaszcza ostatnia runda w Bydgoszczy, gdzie zachował zimną krew i wyszedł na prowadzenie pierwszego wyścigu by zostać na pierwszym miejscu aż do samego końca była imponująca. Jestem pewien, że to dopiero początek ich wielkich karier. Czuję ogromną dumę, że swoje pierwsze sukcesy odnoszą z naszym logo na kombinezonach – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Premierowe odcinki programu Karting Raport w Motowizji:

– 18 października, godz. 22:00

– 15 listopada, godz. 22:00

Udostępnij!