START NOWEGO SEZONU WRC W MOTOWIZJI


W weekend 20-22 stycznia tradycyjnie w Monte Carlo odbędzie się runda otwierająca nowy, 45 sezon rajdowych samochodowych mistrzostw świata WRC. Motowizja podsumuje pierwszą rundę już 23 stycznia o godz. 22:40. W nowym sezonie czeka nas wiele zmian m.in. większa moc samochodów oraz ich zmniejszona waga.
W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autosport – kierowca fabrycznego zespołu Citroena – Kris Meeke powiedział, że w tym roku nie ma faworyta do zdobycia mistrzostwa. Przed nami 13 rund, 4 fabryczne zespoły: Hyundai, M-Sport, powrót Citroena po rocznej przerwie oraz wracająca po 18 latach Toyota z nowym modelem Yaris WRC. W rajdowych mistrzostwa świata po Volkswagenie nikt płakać nie zamierza.
Oprócz relacji z najciekawszych momentów z rajdu, wyjaśnimy także jak w 2017 roku mistrzostwa świata zmieniły się pod względem technicznym. Zmiany regulaminowe wprowadzone przez FIA spowodowały, że zwężka w układzie dolotowym została zwiększona z 33 do 36 milimetrów. To sprawia, że moc samochodów wzrosła z 300 do 380 koni mechanicznych! Ponadto auta ważą aż o 25 kilogramów mniej. Samochody dostały również nowy pakiet aerodynamiczny.
Co zmiany oznaczają dla kierowców? – W opinii byłego mistrza świata z 2003 roku Pettera Solberga ogranicza to nieco agresywność prowadzenia samochodu, o czym zresztą rozmawialiśmy z Norwegiem w Grecji podczas wygranego przez niego finału Gymkhana Grid 2016 – mówi Łukasz Siudak dziennikarz Motowizji.
Z wszystkimi nowinkami technicznymi i przewidywaniami co do nowego sezonu widzowie zapoznają się już w poniedziałek 23 stycznia, podczas podsumowania rajdu Monte Carlo o godz. 22:40, tylko w Motowizji!

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii NSCAR Sprint Cup, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Natalię Kowalską i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup, Audi TT Cup.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!