Dodał: Motowizja Kategoria: Motowizja, Wyścigi Komentarze: 0

Start chińskiej fazy sezonu: Grand Prix Szanghaju F1H2O w Motowizji

Po rozpoczęciu tegorocznej kampanii w Indonezji zawodnicy motorowodnej Formuły 1 powracają do Azji na dwie kolejne rundy. Pierwsza z nich odbędzie się w Szanghaju. Starty Bartka Marszałka będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji.

Chiny to jeden z najważniejszych rynków dla F1H2O. „Państwo Środka” jest reprezentowane przez zespół China CTIC Team i regularnie odbywają się tam wyścigi. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w Chinach rozegrane zostaną dwa Grand Prix.

Pierwsze z nich odbędzie się w jednym z najbardziej znanych miast – Szanghaju. Ubiegłoroczne Grand Prix stało pod znakiem niezwykle trudnych warunków pogodowych, co wymusiło skrócenie rywalizacji. W tym roku powinno być lepiej, ponieważ lokalizacja zawodów została przeniesiona w inne miejsce, bliżej centrum miasta.

Po rundzie w Indonezji liderem klasyfikacji generalnej jest Kanadyjczyk Rusty Wyatt, który wygrał Grand Prix na jeziorze Toba po awarii obrońcy tytułu Jonasa Anderssona. Jedyny Polak w stawce, Bartek Marszałek, zajmuje jedenaste miejsce. Rywalizację zawodnikowi ORLEN Team utrudniły problemy techniczne w kwalifikacjach, przez co musiał ruszać z końca stawki zarówno w sprincie, jak i w wyścigu głównym.

Wszystkie wyścigi z Szanghaju pokaże Motowizja. Dodatkowo, zarówno w piątek, jak i w sobotę, widzowie zobaczą specjalne studio.

Początek sezonu F1H2O był miłym powrotem tej serii na antenę Motowizji. Chcemy jak najlepiej wprowadzić widzów w świat wyścigów z Bartkiem Marszałkiem, bo jest to pasjonujący sport. Jestem przekonany, że jeśli tym razem będzie miał odrobinę więcej szczęścia niż w Indonezji, to będzie w stanie walczyć o czołowe lokaty – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Podczas zawodów w Szanghaju do Krzysztofa Woźniaka dołączy Adrian Skubis

Harmonogram transmisji

Piątek, 3 października

08:30 Studio
09:00 Sprint 1
09:30 Sprint 2
19:30 Studio (powtórka)
20:00 Sprint 1 (powtórka)
20:30 Sprint 2 (powtórka)

Sobota, 4  października

12:30 Studio
13:00 Grand Prix (retransmisja)

Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments