Starcie na pustyni – wyścig NASCAR Cup Series w Phoenix na żywo w Motowizji


Sezon 2023 w topowej serii NASCAR wchodzi na coraz wyższe obroty. Przed nami już czwarta runda tegorocznej kampanii, wyścig United Rentals 500 na torze Phoenix Raceway. Na żywo tylko w Motowizji!

Rundą w Phoenix kierowcy NASCAR Cup Series zakończą cykl trzech wyścigów na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych – tradycyjny element wczesnej fazy sezonu. Phoenix Raceway to obiekt, na którym od 2020 roku odbywa się wielki finał kampanii Cup Series. Niedzielny wyścig będzie zatem bardzo ważny w kontekście zebrania jak 

W celu uatrakcyjnienia zawodów w sezonie 2023, władze NASCAR przygotowały nowy pakiet aerodynamiczny na owale 1-milowe i krótsze, a także tory drogowe. Phoenix Raceway zalicza się do tej pierwszej grupy, zatem właśnie tam dojdzie do debiutu owego pakietu. W największym skrócie sprowadza się on do redukcji docisku o ok. 30% poprzez dwukrotne zmniejszenie tylnego spojlera i uproszczenie dyfuzora. Zmiany te mają doprowadzić do stanu, w którym do manewrów wyprzedzania będzie dochodzić częściej, a tym samym wyścigi staną się jeszcze bardziej zacięte.

Phoenix Raceway posiada stałe miejsce w kalendarzu NASCAR Cup Series od 1988 roku, od tamtej pory odbyły się na nim 53 wyścigi najbardziej prestiżowej serii stock carów. Kevin Harvick zwyciężał w Phoenix najczęściej – aż 9 razy, jednak jego ostatnia wizyta w tamtejszej Victory Lane przypadła na marzec 2018 roku. W niedzielę kierowca Forda #4 będzie miał przedostatnią szansę w karierze na odniesienie historycznego zwycięstwa nr 10. 47-latek ogłosił w styczniu, że 2023 będzie jego ostatnim rokiem w Cup Series.

W trzech wyścigach tegorocznej kampanii w Daytonie, Fontanie i Las Vegas wygrywali odpowiednio Ricky Stenhouse Jr., Kyle Busch oraz William Byron. Ścigają się dla różnych zespołów, jednak istotnym elementem, który ich łączy jest reprezentowana marka – Chevrolet. Ostatni raz producent z Detroit tak dobre otwarcie sezonu zaliczył w 2010 roku. Ford i Toyota mają jednak swoje atuty w osobach takich kierowców jak Joey Logano (zwycięzca ostatniego wyścigu w Phoenix, urzędujący mistrz serii) czy Denny Hamlin (2 wygrane w Phoenix).

Czwarta runda NASCAR Cup Series 2023, wyścig United Rentals 500 w Phoenix na żywo w Motowizji, w niedzielę 12 marca od godziny 20:30. Podczas transmisji na widzów Motowizji będzie czekał konkurs, a wyścig skomentują jak zwykle Szymon Tworz i Michał Budziak.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 12 marca, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 19 marca, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – transmisja wyścigu – niedziela, 26 marca, godz. 21:30

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 14 marca, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 marca, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 marca, godz. 22:20

Udostępnij!