Stal sprawdzi lidera


Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć w 2. lidze żużlowej. W weekend niezwykle interesująco będzie w Opolu, gdzie lider podejmie walczącą o awans do play-off rzeszowską Stal. Początek transmisji na antenie Motowizji w sobotę o godz. 13:45.

W stolicy Podkarpacia mieszane uczucia. Z jednej strony ostatnie zwycięstwo przybliżyło drużynę Michała Widery do miejsca w czołowej czwórce, ale z drugiej kolejny brak punktu bonusowego zmartwił wszystkich zainteresowanych.

– Wprawdzie wygraliśmy kolejny mecz, ale znów brakuje nam punktu bonusowego. Nie mamy ostatnio szczęścia. Byliśmy o krok od bonusów w meczach z drużynami z Landshut, Daugavpils i Rawicza. Cóż, musimy patrzeć w przyszłość i walczyć w najbliższym meczu w Opolu. Dobrze znam ten tor i postaram się przekazać kolegom ważne podpowiedzi. Będziemy jechać o jak najlepszy wynik – mówi Hubert Łęgowik z 7R Stolaro Stali Rzeszów.

OK Bedmet Kolejarz po zwycięstwie w Wittstock i porażce ekipy z Rawicza w Rzeszowie ponownie objął prowadzenie w tabeli. Opolanie chcą walczyć o awans z pierwszego miejsca wiec nie chcą się zatrzymywać. Z kolei rzeszowianie zajmują piąte miejsce i wciąż wierzą w pomyślne rozstrzygnięcia innych meczów, które przy ich zwycięstwach pozwolą wjechać do czołowej czwórki. Tyle że Niemcy z Landshut i Łotysze z Daugavpils są w lepszym położeniu i nie zamierzają oddawać pola…

W niedzielę drugie telewizyjne spotkanie weekendowej kolejki. Do stolicy Wielkopolski przyjadą goście z Wittstock. Żużlowcy z Poznania będą chcieli zrehabilitować się za wysoką porażkę w ostatniej kolejce z Diabłami, a niemieckie Wilki będą walczyć o honor i prestiż wciąż wyczekując pierwszych punktów w lidze.

  • sobota, 14 sierpnia, godz. 13:45 – OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów – transmisja meczu
  • niedziela 15 sierpnia, godz. 11:45 – Spechouse PSŻ Poznań – MSC Wölfe Wittstock – transmisja meczu
  • wtorek 17 sierpnia, godz. 17:30 – OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów – retransmisja meczu
  • wtorek 17 sierpnia, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej
  • środa 18 sierpnia, godz. 17:30 – Spechouse PSŻ Poznań – MSC Wölfe Wittstock – retransmisja meczu

    Gabriel Waliszko

Udostępnij!