Sportowy weekend w Motowizji: Na żywo wyścig DTM Norisring 2014


Niedzielny wyścig DTM na torze ulicznym Norisring będzie komentować Natalia Kowalska!
W niedzielę, 29 czerwca, o godz. 13:25 rozpoczynamy relację na żywo z głównego wyścigu. Transmisje z kolejnych wyścigów DTM będziemy pokazywać wymiennie na kanale Motowizja i na nSport.

27 czerwca rozpoczęły się jazdy testowe na torze Norisring w Norymberdze. W sobotę kierowcy wezmą udział w jazdach testowych, później w kwalifikacjach, a w niedzielę, 29 czerwca, o godz. 13:25 rozpoczynamy relację na żywo z głównego wyścigu. Transmisje z kolejnych wyścigów DTM będziemy pokazywać wymiennie na kanale Motowizja i na nSport.
Od momentu powstania DTM w 1984 roku, wyścig na Norisring jest jednym z głównych punktów mistrzostw, porównywalnym z Grand Prix Monako Formuły 1. Oprócz DTM, na torze organizowane są także zawody F3 Euroseries. Obecnie tor ma 2,3 km.
Marco Wittmann z teamu BMW cały czas utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji kierowców z 50 punktami. Tymczasem Audi jedzie do Norymbergi bez zapewnionego zwycięstwa w tym sezonie – panujący mistrz Mike Rockenfeller uzyskał 31 punktów i zajmuje drugą pozycję, a następnie Edoardo Mortara (27 punktów), Miguel Molina i Adrien Tambay (obydwaj zdobyli po 26 pkt.). Jedyny kierowca z polskimi korzeniami Martin Tomczyk, zajmuje 13 pozycję.
Wyścig DTM opatrzony będzie komentarzem Natalii Kowalskiej – pierwszej polskiej zawodniczki startującej w wyścigach Formuły 2. Natalia Kowalska już od 4 roku życia związana jest z wyścigami. Najpierw obserwując starszą siostrę podczas zawodów kartingowych, która startowała razem z Robertem Kubicą. Wtedy jeszcze nikt nie podejrzewał, że kariera Kubicy nabierze takiego tempa – w Motowizji można go oglądać w ramach WRC w ten weekend podczas Rajdu Polski w Mikołajkach. W 2002 roku zdobyła II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski, w wyścigach kartingowych, w kategorii Junior 100. W 2005 roku zapewniła sobie miejsce w historii polskiego motosportu, gdyż jako pierwsza wygrała dwie najszybsze kategorie wyścigowe w jednym sezonie. Jest pierwszą kobietą – mistrzem Polski w klasie międzynarodowej. 2008 rok rozpoczęła od testów w Formule 3 oraz od wyjazdu do USA, gdzie wystartowała w serii Star Mazda. Po testach w Formule 2 stworzony został zespół CYFRA+ F2 Racing, w którym startowała w roku 2010.
Natalia, tak dziś mówi o swoim doświadczeniu i planach: „Gdy miałam 8 lat zaczęłam jeździć wyczynowym kartem ICA 100 i już wtedy wiedziałam, że to będzie moje życie. Dziś, bardzo się cieszę, że rozpoczynam współpracę z kanałem Motowizja i będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu relacji na żywo jednego z najtrudniejszych i najważniejszych wyścigów DTM na torze ulicznym Norisring. Trzymam kciuki za wszystkich kierowców, aby jak najszybciej i bezkolizyjnie przekroczyli linię mety. To co robię teraz nie przeszkadza mi jednak w dążeniu do wytyczonego celu – udziału w F1.”
Zapraszamy na relację na żywo z wyścigu DTM w Motowizji 29.06.2014, o godz. 13:25!
W ten weekend zapraszamy również do oglądania, codziennie wieczorem na kanale Motowizja, wiadomości z Rajdu Polski 2014 w ramach WRC.

Rajd Polski 2014, a właściwie LOTOS 71, odbywa się 26 do 29 czerwca 2014 roku jako jedna z dwunastu rund Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Rajd jest rozgrywany na szutrowych odcinkach w Polsce i na Litwie. Baza imprezy jest zlokalizowana obok toru Arena Mikołajki. Rajd ma 23 odcinki specjalne (OS). Kierowcy po raz pierwszy w historii WRC, w czterech odcinkach sprawdzają swoje umiejętności na Litwie.

Kanał Motowizja to nie tylko relacje z motorowych zawodów sportowych, ale też programy mówiące o historii przemysłu samochodowego, jego współczesności, ekologii, oraz porady dla właścicieli czterech i dwóch kółek.

Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na wyłączność na platformie nc+, na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 136, w jakości HD w TOYA na kanale 32 oraz w innych dobrych sieciach kablowych. Kanał można oglądać 24 godziny na dobę, w całości w polskiej wersji językowej.

DTM oznacza „Deutsche Tourenwagen Masters” – to znak rozpoznawczy najpopularniejszej międzynarodowej serii wyścigów samochodowych, której historia rozpoczęła się w 1984 roku. Obecnie jest jedną z najbardziej spektakularnych serii wyścigów samochodowych i najciekawszych imprez sportowych w Europie. Składa się na nią 10 wyścigów w 5 krajach na 2 kontynentach. DTM to jedyna seria wyścigów, w której konkurują trzy największe samochodowe marki świata: Mercedes, BMW oraz Audi.

WRC – World Rally Championship to coroczna seria rajdów, uznawanych za najbardziej wymagający motosport na świecie. Zmodyfikowane samochody z seryjnych produkcji i ich kierowcy, zaliczający się do czołówki najlepszych, wystawiani są na próbę w najcięższych i najbardziej zróżnicowanych warunkach na planecie. Od zaśnieżonych, leśnych traktów, przez pustynie, po usłane głazami górskie przełęcze – tak wyglądają – 13 rajdów w 15 krajach!

 


 

Niedzielny wyścig DTM na torze ulicznym Norisring będzie komentować Natalia Kowalska!


InformacjaPrasowa_Motowizja_DTM_27062014f

Udostępnij!