Sportowy weekend w Motowizji: DTM na żywo i newsy z WRC!


Szósta runda DTM oraz WRC – Rajd Finlandii!

Z tętniącej życiem Moskwy do sennej Styrii: Szósta runda wyścigów DTM rozpoczyna drugą połowę sezonu na torze Red Bull Ring. 01 sierpnia rozpoczynają się jazdy testowe, w sobotę kierowców czekają kwalifikacje, a w niedzielę, 03 sierpnia finał weekendu – główny wyścig, z którego relację na żywo rozpoczynamy o godz. 13:25.
Audi odlicza godziny do startu – postawiło sobie za cel wygraną: Mattias Ekström, zwycięzca z 2004 i 2007 r., zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli i ma 20 punktów straty do utrzymującego przewagę Marco Wittmanna. W klasyfikacji marek samochodów cały czas na prowadzeniu utrzymuje się AUDI z 223 punktami.
Tor w Spielberg, usytuowany w malowniczej Styrii, w sercu Austrii, znany jest z emocjonujących wyścigów i wspaniałych kibiców, a przede wszystkim z biegnącego pod górę podjazdu przed pierwszym zakrętem, podstępnych, ciasnych łuków i krótkiego, ale pozwalającego rozwijać duże prędkości okrążenia. Red Bull Ring mający ponad 4,3 km, jest trzecim co do długości torem w tym roku i już czterokrotnie stanowił miejsce zmagań dla kierowców DTM.

 

Jeszcze przed wyścigiem DTM Natalia Kowalska – tak opisuje ten tor: „Red Bull Ring to fantastyczny tor, którego większość zakrętów jest w jedną – prawą – stronę, co ma duże znaczenie dla ustawienia samochodu i zużycia opon podczas wyścigu. Jednakże tor jest dobrze znany zawodnikom, więc rywalizacja z pewnością będzie bardzo zacięta! Wkraczamy właśnie w drugą połowę sezonu – tutaj już nie ma miejsca na pomyłki, każdy punkt liczy się do klasyfikacji generalnej. Co więcej, debiutanci oswoili się już z samochodami serii DTM i także nie odpuszczają nawet na milimetr, natomiast Ci najmłodsi zawodnicy zawzięcie pokazują doświadczonym wyjadaczom, że ich czas w DTM zbliża się ku końcowi. Choć Ci doświadczeni, oczywiście, za nic nie chcą odpuścić. Dlatego rywalizacja na Red Bull Ringu będzie z pewnością ostra i nie można tego przegapić! :)”

 

Zapraszamy na relację na żywo z wyścigu DTM w Motowizji 03.08.2014, o godz. 13:25!

 

W ten weekend zapraszamy również do oglądania wiadomości z Rajdu Finlandii 2014 w ramach WRC: codziennie o godz. 22:00 oraz w przerwach między programami, a w niedzielę o godz. 20:45, na kanale Motowizja. Roberta Kubicę czeka kolejna porcja nowych doświadczeń. Z ubiegłorocznych tras zostały tylko trzy odcinki specjalne, pozostałe – zupełnie nowe – są mieszanką szerokich, szybkich fragmentów i wąskich, technicznych sekcji. Dodatkowo kierowcy będą się ścigać nie trzy, a aż cztery dni. Finalnie muszą pokonać 360 km oesów, a łącznie z dojazdówkami trasa rajdu ma ponad 1200 km!

 

DTM oznacza „Deutsche Tourenwagen Masters” – to znak rozpoznawczy najpopularniejszej międzynarodowej serii wyścigów samochodowych, której historia rozpoczęła się w 1984 roku. Obecnie jest jedną z najbardziej spektakularnych serii wyścigów samochodowych i najciekawszych imprez sportowych w Europie. Składa się na nią 10 wyścigów w 5 krajach na 2 kontynentach. DTM to jedyna seria wyścigów, w której konkurują trzy największe samochodowe marki świata: Mercedes, BMW oraz Audi.

 

WRC – World Rally Championship to coroczna seria rajdów, uznawanych za najbardziej wymagający motosport na świecie. Zmodyfikowane samochody z seryjnych produkcji i ich kierowcy, zaliczający się do czołówki najlepszych, wystawiani są na próbę w najcięższych i najbardziej zróżnicowanych warunkach na planecie. Od zaśnieżonych, leśnych traktów, przez pustynie, po usłane głazami górskie przełęcze – tak wyglądają – 13 rajdów w 15 krajach!

 


2a
1a3ac2b2a1

Udostępnij!