SPORTOWY WEEKEND W MOTOWIZJI!


Najbliższy weekend 20 i 21 maja będzie wyjątkowy dla wszystkich fanów motosportu. W sobotę i niedzielę Motowizja zaprasza na podwójną dawkę emocji, którą zagwarantują transmisje z Lausitzring, gdzie odbędą się wyścigi DTM i ADAC GT Masters. Dodatkowo, Motowizja pokaże na żywo wyścig Monster Energy NASCAR All-Star Race, który będzie rozgrywać się na torze Charlotte Motor Speedway.

Podwójne emocje z Lausitzring: DTM i ADAC GT Masters

Podczas tegorocznej inauguracji sezonu DTM walka była bardzo wyrównana, na podium zobaczyliśmy wszystkie trzy marki: Audi, BMW i Mercedesa. Jednak to Jamie Green dominował w obydwu wyścigach.

– Pierwsze zmagania na torze Hockenheim okazały się niezwykle emocjonujące, widać, że od początku będziemy świadkami zaciekłej walki. Na ten weekend zaplanowana jest druga runda DTM. Trzeci i czwarty wyścig odbędzie się na torze w Lausitz w Niemczech. Na tym samym torze ścigać się będą kierowcy startujący w GT Masters, co jest niewątpliwą gratką dla fanów. Zapowiada się więc weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń. – mówi Łukasz Siudak z Motowizji.

Monster Energy NASCAR ALL-STAR Race

W ten weekend odbędzie się także jedno z najciekawszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie NASCAR, które widzowie obejrzeć mogą na żywo jedynie w Motowizji.

– Wyścig All-Star to swoisty sprawdzian dla najlepszych kierowców NASCAR, którzy będą konkurować ze sobą na torze Charlotte Motor Speedway. W grę wchodzi milion dolarów i tę kwotę otrzyma tylko zwycięzca wyścigu, pozostali odejdą z przysłowiowym kwitkiem. W tym roku po raz pierwszy zespoły będą mogły wybierać pomiędzy dwoma typami opon różniącymi się składem mieszanek. Szykują się nie lada emocje! – mówi Szymon Tworz z Motowizji.

Jeszcze więcej sportowych wrażeń

Już w poniedziałek, o godz. 22:40 wyemitujemy podsumowanie Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC, które w ten weekend odbywają się w Portugalii. Rajd składa się z 19 odcinków specjalnych na nawierzchni szutrowej, wystartuje tam także ekipa Orlen Team – Hubert Ptaszek z pilotem Maciejem Szczepanikiem. Przed szansą wygrania trzeciej rundy WRC stanie Thierry Neuville, czy znów powtórzy fantastyczny przejazd jak w Rajdzie Argentyny?

29 maja na antenie Motowizji, o godz. 20:40 pokażemy podsumowanie Porsche Carrera Cup Deutschland z toru w Lausitz – serii towarzyszącej DTM i ADAC GT Masters.
Natomiast po ePrix Monaco przyjdzie czas na Paryż i kolejną odsłonę wyścigów Formuły E, gdzie broniący tytuł Sébastien Buemi zmierzy się ze swoim największym rywalem Lucasem Di Grassi. Podsumowanie wyścigu już 29 maja, o godz. 22:40.

Sportowy weekend w Motowizji na żywo:

Sobota, 20 maja:
– ADAC GT Masters – godz. 12:40
– DTM – godz. 14:30
– Monster Energy NASCAR All-Star Race – tor Charlotte Motor Speedway – godz. 00:00 (noc z soboty na niedzielę)

Niedziela, 21 maja:
– ADAC GT Masters – godz. 13:00
– DTM – godz.15:00

Podsumowania:

Poniedziałek, 22 maja:
– WRC 2017 Portugalia – podsumowanie – godz. 22:40

Wtorek, 23 maja:
– Monster Energy NASCAR Cup Series 2017 – tor Charlotte Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – godz. 22:00

Środa, 24 maja:
– DTM Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 20:00

Poniedziałek, 29 maja:
– Porsche Carrera Cup Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 20:40
– ADAC GT Masters Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 21:20
– Formuła E – podsumowanie wyścigu z Paryża – godz. 22:40

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka i Szymona Tworza i Michała Budziaka, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Deutschland, Audi TT Cup.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!