Sobota dla BMW, niedziela dla Audi w 6 rundzie ADAC GT Masters


Przed sobotnim wyścigiem wiadomo już było, że bez względu na wynik rywalizacji na torze ten weekend wyścigowy przejdzie do historii tej serii.

Claudia Hürtgen, jako pierwsza kobieta w 9 letniej historii serii ADAC GT Masters wywalczyła pole position. W wyścigu zawodniczka zespołu Team Schubert startująca w duecie z Uwe Alzenem, dała perfekcyjną pierwszą zmianę. Na drugiej równie dobrze spisał się 48 letni Niemiec. Wyścig wygrał jednak drugi duet zespołu Team Schubert – Jens Klingmann i Dominik Baumann. Zespół Team Schubert zastosował “team orders”, bowiem ta dwójka liczy się jeszcze w walce o mistrzowski tytuł.

W niedzielnym wyścigu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli kierowcy zespołu Audi C.Abt Racing. Kelvin van der Linde pojechał bezbłędnie na pierwszej zmianie. W drugiej skutecznie ataki kierowcy fabrycznego zespołu Bentleya – Clemensa Schmidta, odpierał Stefan Wackerbauer. Drugie miejsce dla Bentleya (duet Fabian Hamprecht/Clemens Schmid). Na najniższym stopniu podium stanęli, startujący do tego wyścigu z pole positions kierowcy ekipy Schütz Motorsport Klaus Bachler i Martin Ragginger. Wyścigu nie ukończyli liderzy klasyfikacji generalnej kierowców Luca Ludwig i Sebastian Asch. Na dwie rundy przed zakończeniem sezonu walka o mistrzowski tytuł robi się coraz bardzie zacięta.

Kolejna – 7 runda 19 i 20 września na torze Zandvoort w Holandii. Transmisja na antenie Motowizji.

ADAC GT Masters - 6. Lauf 2015 - Sachsenring, GER - Foto: Gruppe C GmbH

Udostępnij!