Sezon 2016 uważam za otwarty!


Poprzedni weekend był typowym dla większości fanów sportu motorowego. Wczesna pobudka i spotkanie z F1 na torze w Parku Alberta w Melbourne wieczorem natomiast emocje w Katarze i start MotoGP. W obu przypadkach wygrali faworyci, choć emocji podczas wyścigów, zarówno na czterech jak i na dwóch kółkach nie brakowało! Weekend minął i wydawać by się mogło, że wraz z powrotem do pracy, wracamy do szare rzeczywistości. Otóż nic bardziej mylnego! Wraz z końcem kalendarzowej zimy, tradycyjnie utopiliśmy marzannę i daliśmy tym samym znak na otwarcie garaży!

Aż serce roście patrząc na to, jak na ulicach pojawia się coraz więcej kabrioletów, roadsterów i przeróżnej maści efektownego żelastwa. Pierwsze podrygi wiosny, to również większa liczba motocyklistów na ulicach. Panie i Panowie! Proszę, bądźcie ostrożni… Życzę Wam i sobie, aby było nas wszystkich tyle samo na koniec sezonu…

Wracając do tematu, miniony tydzień był wyjątkowy, bowiem na większości europejskich torów po raz pierwszy na poważnie zrobiło się tłoczno. Fani wyścigów długodystansowych mają za sobą emocjonującą „trzydniówkę” na południu Francji. Wtorek na Paul Richard należał do Audi i nowego R18, środa do Porsche i odświeżonego 919 Hybrid a czwartek do Toyoty i kompletnie nowego zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz modelu TS50. Japońska marka, która dostała srogie baty w ubiegłym sezonie w tym rok ustawia na silnik z turbodoładowaniem ale to nie jedyna zmiana….

Więcej na ten temat napiszę kolejnym razem, jak już będziemy bliżej inauguracji sezonu na torze Silverstone. Brytyjska runda startuje 16 i 17 kwietnia. Dokładnie w tym samym czasie, gdy na antenie Motowizji zainaugurujemy zmagania w serii ADAC GT Masters.

Niemiecka seria wyścigowa w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia. Uznaliśmy, że chociażby z tego powodu warto być na miejscu i zgotować Wam relację z ostatniej sesji testowej. Już 18 kwietnia na antenie Motowizji zobaczycie starych dobrych znajomych z poprzedniego sezonu, nowe twarze a także sześć nowych samochodów w specyfikacji GT3, które w połowie miesiąca staną na starcie właśnie na torze niedaleko Magdeburga.

Ponadto w magazynie Motowizja Sport News nie zabraknie prezentacji nowej serii wyścigowej samochodów produkcyjnych, czyli TCR. Zajrzymy z kamerą również za kulisy Formuły 4.

W Motowizji na wysokie obroty jesteśmy już wkręceni od kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu śledziłem też testy serii ADAC GT Masters na Lausitzring. Zapowiada się obiecująco…

I jeszcze jedno.. oczywiście nie zapominamy o Formule E i DTM. Przed nami jeszcze sesja testowa na Hockenheim. Jeśli chodzi o w pełni elektryczną i innowacyjną serię wyścigową przyszłości, zachęcam do oglądania magazynu Dźwięk Przyszłości i podsumowań wyścigów.

Na naszym lokalnym podwórku też będzie ciekawie. Duże nadzieje wiążę z wyścigami serii BMW is Cup. Pamiętajcie! Relacje ze wszystkich rund w tym roku zobaczycie w Motowizja Sport News.

Szykuje się sezon pełen wielu wrażeń i niezapomnianych emocji. Bądźcie z nami przez cały sezon na antenie Motowizji!

Udostępnij!