SERIA NASCAR SPRINT CUP WKRACZA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ


Po 26 wyścigach sezon zasadniczy dobiegł końca i już 17 września na torze Chicagoland rozpocznie się The Chase – faza wyłaniająca mistrza serii.
Faza finałowa serii NASCAR Sprint Cup podzielona jest na trzy rundy. Po każdej z nich swoje szanse na mistrzostwo traci czterech z początkowo aż 16 pretendentów do tytułu. Ostatni wyścig na torze Homestead-Miami Speedway to wielki finał. W walce o puchar pozostaje już tylko czterech kierowców i najlepszy z nich, w tym konkretnym wyścigu, zostanie nowym mistrzem serii.
Ubiegłoroczny triumfator, Kyle Busch, liczy się także w tegorocznej walce, to on wszedł do The Chase jako lider, z czterema zwycięstwami w fazie zasadniczej. Taką samą liczbę sukcesów ma na swoim koncie Brad Keselowski. Wśród pozostałych pretendentów do tytułu są wszyscy zwycięzcy wyścigów fazy zasadniczej oraz trzech kierowców, którzy nie pojawili się jeszcze w kręgu zwycięzców, ale zdołali utrzymać się w pierwszej szesnastce klasyfikacji generalnej. Są to Chase Elliott, Austin Dillon i Jamie McMurray.
– Ostatnie wyścigi fazy zasadniczej pokazały równy rozkład sił i nie pozwalają na jasne wytypowanie konkretnego faworyta. Formą imponowali nie tylko wspomniani już kierowcy, ale także inni, tacy jak: Martin Truex Jr, który wygrał w Darlington, udowadniając swoją niebywałą wszechstronność w sezonie 2016, Kyle Larson będący triumfatorem wyścigu w Michigan, po którym z pewnością zyskał więcej pewności siebie, a także Denny Hamlin, czyli tegoroczny triumfator z Daytony, Watkins Glen i Richmond. Nie można zapominać też o innych kierowcach, a także tegorocznych debiutantach. Wspominany już Chase Elliott oraz Chris Buescher to pierwsi debiutanci od czasu Denny’ego Hamlina i sezonu 2006, którzy dostali się do finałowej fazy sezonu – mówi Szymon Tworz, komentator NASCAR Sprint Cup Series na antenie Motowizji.
Łącznie wśród szesnastu kierowców mamy aż 7 mistrzów serii Sprint Cup, którzy razem wywalczyli aż 14 tytułów. To prognostyk naprawdę wielkich emocji, pamiętajmy jednak, że triumf z przeszłości to nie wszystko, bo aż cztery z ostatnich trzech sezonów pucharowej serii NASCAR zakończyły się triumfem kierowcy, który mistrzostwo zdobywał po raz pierwszy.
– Wyścigi NASCAR są drugim najpopularniejszym sportem w USA, a w Polsce błyskawicznie zyskują na popularności, dlatego wszystkie decydujące wyścigi serii Sprint Cup można będzie obejrzeć na antenie Motowizji. Dodatkowo na naszym profilu na Facebooku widzowie mogą na bieżąco zadawać pytania naszym komentatorom. Sam jestem ciekaw, kto będzie pierwszy na mecie w sobotę w Chicagoland – dodaje prezes Motowizji, Krzysztof Mikulski.
Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Motovblog News – prowadzony przez Wiktora W. Kammera).
Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii NSCAR Sprint Cup, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Natalię Kowalską i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup, Audi TT Cup oraz BMW is CUP.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 514 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Joanna Adamiak – tel. +48 607 373 167, e-mail: j.adamiak@agencjafaceit.pl

Udostępnij!