Seria ADAC GT Masters powraca do Belgii po dwóch latach!


Ze styryjskich Alp już w ten weekend kierowcy startujący w jednej z najbardziej emocjonujących serii GT w Europie przeniosą się w Ardeny.

Bez względu na to kto i czym, ściga się na liczącym 7 kilometrów jednego okrążenia torze w Spa-Francorchamps w Belgii, emocje są zawsze.

W tegorocznej odsłonie ADAC GT Masters przed nami kolejny pojedynek w kategoriach PRO i AM. Po zdominowaniu rundy na torze Red Bull Ring ekipy Reiter Engineering i Grasser Racing Team, tym razem w wyścigu 3 rundy – na torze zobaczymy tylko jeden zespół wystawiający do rywalizacji Lamborghini. Ekipa Grasser Racing z zielonym Lamborghini Huracanem GT3 w ten weekend startuje w 3 rundzie Blancpain Endurance Series na torze Paul Ricard we Francji. Dla zespołu Reiter Engineering i ich białego Gallardo, pojawia się więc szansa na podwójną wygraną.

Oczy kibiców w ten weekend nie będą jednak tylko zwrócone na Lamborghini Gallardo i Davida Russela i debiutującego w serii Stevena Owena, który zastąpił byłego kierowcę F1 – Thomasa Enge. W sobotę i w niedzielę, bez względu na wynik, gwiazdą będzie Bernd Schneider. Były pięciokrotny mistrz DTM zadebiutuje w ADAC GT Masters za kierownicą Mercedesa SLS AMG i pojedzie jako zmiennik Austriaka Haralda Proczyka.

Chrapkę na zwycięstwo mają również m.in. Claudia Hürtgen i Dominik Baumann. Przypomnijmy, duet zespołu BMW Sports Trophy Team Schubert wygrał w Spa przed dwoma laty.

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja wśród tzw. gentleman drivers. W zespołach Nissana – MRS GT-Racing oraz ekipie Herbert Motorpsort zobaczymy nowe twarze.

Sobotni i niedzielny wyścig 3 rundy ADAC GT Masters na żywo w Motowizji o godzinie 11.55

Udostępnij!