Rozpędzony Kolejarz kontra reszta Ligi


10 transmisji żużlowych czeka kibiców podczas czerwcowych tygodni z Motowizją. W weekend zobaczymy czy Stal zatrzyma rozpędzonego Kolejarza i jak bardzo Wilki postraszą gości z Poznania.

Przed nami weekend pod znakiem powrotów. W sobotę przekonamy się w jakiej formie do jazdy w 2. lidze wracają zawodnicy Wölfe Wittstock. Właściciel klubu Frank Mauer walczył jak tylko mógł o możliwość rywalizacji w drugoligowych rozrywkach, mimo pierwotnych problemów ze spełnieniem wszystkich wymogów dotyczących startu w polskiej lidze. Ostatecznie dopiął swego i w sobotę tradycyjnie będzie dyrygował swoja drużyną, mając nieobliczalny zespół pod okiem Marcina Sekuli.

W konfrontacji ze Spechouse PSŻ Poznań trudno wskazać faworyta. Żużlowcy Piotra Palucha pewnie wygrali w ostatni weekend z 7R Stolaro Stal Rzeszów i z dużymi nadziejami przyjadą na rozległy tor w Wittstock. Zapowiada się wyrównane spotkanie i wiele efektownych akcji na niemieckim lotnisku. Początek transmisji w sobotę o godz. 11:45.

W niedzielę wszystkie oczy kibiców będą zwrócone na Rzeszów. W stolicy Podkarpacia zawarczą motocykle po długiej przerwie spowodowanej remontem stadionu. Rywalem powracających na tor przy Hetmańskiej żużlowców Stali będzie OK Bedmet Kolejarz Opole, który wygrał wszystkie trzy dotychczasowe spotkania.

W drużynie mamy świetną atmosferę, w każdym meczu robimy co najmniej 50 punktów, więc czego chcieć więcej. Mamy jasno wyznaczony cel i jego się trzymamy. W zespole wszystko funkcjonuje jak trzeba, nie ma niezdrowej rywalizacji i to daje rezultaty – przyznaje menedżer opolan Piotr Mikołajczak.

Dla rzeszowskiej drużyny – wzmocnionej Adrianem Cyferem – mecz z Kolejarzem będzie starciem o przedłużenie nadziei na udany sezon, zakończony udziałem w finale play-off. W trzecim meczu sezonu i pierwszym na swoim obiekcie dla Stali liczy się tylko zwycięstwo. Start transmisji z Rzeszowa w niedzielę o godz. 11:45.

Podsumowanie żużlowego weekendu tradycyjnie we wtorkowym magazynie o godzinie 21:00. Nie zabraknie w nim najlepszych wyścigów, analiz, opinii i ciekawostek.

A już w środę szykują się ponownie wielkie emocje z żużlem na wysokim poziomie. Czołówka polskich żużlowców zawita do Krosna na półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Początek transmisji o godz. 16:40. Więcej informacji już wkrótce!

Gabriel Waliszko

Udostępnij!