Robert Kubica i Formuła 1 w Motowizji

robert kubica formula 1 motowizja

Robert Kubica w przyszłym roku ponownie będzie startował w Formule 1. Podpisał już kontrakt na starty z zespołem Williams Racing.
Kubica ostatni raz jechał w Grand Prix Formuły 1 w 2010 roku. W sezonie 2011 miał reprezentować ekipę Lotus Renault. Niestety, po testach przedsezonowych Polak miał wypadek podczas startu w rajdzie Ronde di Andora. Spowodował on, że Kubica nie był w stanie startować.
Polak podjął proces rehabilitacji i już w 2012 roku wrócił na rajdowe trasy. W styczniu 2013 roku przetestował samochód DTM od Mercedesa. Pomimo obiecujących czasów, Kubica zdecydował się na dalsze starty w rajdach.
W tym samym roku zaczął startować w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2. Na siedem startów, swoją klasę wygrał pięciokrotnie. Tyle samo razy znajdował się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.
Dwa kolejne lata to starty w WRC. Na przestrzeni tych sezonów, Kubica wielokrotnie wykazał się szybkością i talentem wygrywając łącznie czternaście odcinków specjalnych.
W sezonie 2016, Krakowianin wrócił na tor. Najpierw wystartował w dwunastogodzinnym wyścigu na torze Mugello, a następnie w jednej z rund Renault Sport Trophy i w 6 Ore di Roma.
Na początku 2017 roku, Polak wystartował w 24h Dubai. Rozpoczął także pierwsze potwierdzone testy w autach open wheel – najpierw w bolidzie GP3, a następnie Formuły E.
Wkrótce potem Renault postanowiło dać mu możliwość spróbowania sił w bolidzie F1 z sezonu 2012 na torze w Walencji. Wkrótce potem był test w tym samym bolidzie na Paul Ricard, a następnie Renault postanowiło dać mu szansę przetestowania auta z obecnego sezonu na Hungaroringu podczas testów sezonowych.
Francuski zespół postanowił nie zatrudnić Kubicy, więc zainteresował się nim Williams. Po testach w kilkuletnim bolidzie, brytyjski zespół także udostępnił swój bolid na testach posezonowych w Abu Zabi.
Konsekwencją tego testu było zatrudnienie Polaka na posadzie kierowcy testowego i rezerwowego. W ramach tego, Kubica brał udział w testach oraz w trzech sesjach treningowych – w Hiszpanii, Austrii i Abu Zabi.
Dzień przed pierwszymi treningami na Yas Marina Circuit, Williams ogłosił, że Kubica będzie kierowcą wyścigowym u boku nowego mistrza Formuły 2, George’a Russella.
To, jak będzie sobie radził Polak w całym sezonie 2019 Formuły 1 widzowie Motowizji będą mogli obejrzeć w cotygodniowym magazynie „The Inside Line”. Wraz z programem „The Fast Lane” są to nowe propozycje programowe, które pojawią się na antenie już od stycznia przyszłego roku.
„The Inside Line” to cotygodniowy magazyn, który zajmuje się wydarzeniami ze świata F1. Będą tam nie tylko podsumowania wyścigów, ale także ciekawostki techniczne, wywiady czy plotki z padoku. Będzie to solidna porcja informacji, która powinna zadowolić każdego fana tej serii, ale i motosportu ogólnie.
„The Fast Lane” jest natomiast serią programów ukazujących świat F1 „od kuchni”. Można w nim znaleźć wiele interesujących rozmów, historii oraz detali pokazujących przygotowanie kierowców do startów na najwyższym poziomie oraz w jaki sposób to właśnie o Formule 1 mówimy, że jest najważniejszą serią wyścigową na świecie. Dzięki „The Fast Lane” łatwiej będzie zrozumieć ten sport i poznać jego najskrytsze tajniki.
Nie możemy się już doczekać przyszłego roku. Trzymamy mocno kciuki za sukcesy Roberta i liczymy, że będziecie z nami śledzić jego poczynania.

Udostępnij!