Rajdowy „urlop” na Gran Canarii – ERC Rajd Wysp Kanaryjskich na żywo w Motowizji


W najbliższy weekend 4-6 maja, Gran Canaria stanie się rajdową areną. Po raz 47. odbędzie się Rajd Wysp Kanaryjskich, druga runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy. Wszystkie odcinki specjalne zobaczycie na żywo w Motowizji z polskim komentarzem.

Gran Canaria to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Co roku na wyspę na Atlantyku przyjeżdża ponad 4 miliony turystów. Wyspa będąca częścią Wysp Kanaryjskich ma długie tradycje rajdowe. Odbywający się na Gran Canarii Rajd Wysp Kanaryjskich zaczął się w 1977 roku i przez wiele lat jest częścią kalendarza Mistrzostw Europy. Obecnie jest regularnie od sezonu 2016, a wcześniej od 1982 aż do 2003 roku.

Wyspy Kanaryjskie mają nawet swoje własne rajdowe mistrzostwa, składające się w tym roku z ośmiu asfaltowych rund. Z lokalnymi kierowcami w tym sezonie rywalizuje między innymi Jan Černý. Czeski kierowca łączy starty w rajdach z rallycrossem. W miniony weekend rywalizował z Damianem Litwinowiczem w pierwszej rundzie mistrzostw Europy Euro RX3.

Na liście zgłoszeń znalazły się także dwie polskie załogi. Urzędujący wicemistrz Polski i obecny lider klasyfikacji generalnej po Rajdzie Świdnickim Grzegorz Grzyb wystartuje na Gran Canarii już po raz czwarty, drugi raz z Jakubem Wróblem w prawym fotelu. Czwarty raz pojadą także Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot.

Tegoroczna edycja Rajdu Wysp Kanaryjskich składa się z 13 odcinków specjalnych. Rywalizacja rozpocznie się w czwartkowy wieczór miejskim superoesem w Las Palmas de Gran Canaria. Załogi pojadą nie tylko przy Gran Canaria Arena, ale także w jej środku!

Gran Canaria to przepiękne miejsce na ziemi i wspaniała lokalizacja do rajdowej rywalizacji. Asfaltowe odcinki specjalne prezentują się cudownie i cieszymy się, że będziemy mogli je pokazać na żywo w Motowizji. Trzymamy kciuki za polskie załogi oraz zapraszamy do oglądania! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Wszystkie odcinki specjalne z polskim komentarzem pokaże Motowizja. Kanał motoryzacyjny transmituje w tym roku wszystkie rundy Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Mistrzostw Świata. Za komentarz odpowiadać będą Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Michał Adamiuk i Krzysztof Woźniak, a ich gośćmi będą kierowca rajdowy Aleks Zawada i pilot Łukasz Sitek.

FIA Rajdowe Mistrzostwa Europy – harmonogram transmisji Rajdu Wysp Kanaryjskich:

Czwartek, 4 maja

godz. 21:45 OS1 Las Palmas de Gran Canaria – Disa

Piątek, 5 maja

godz. 11:15 OS2 Gáldar 1

godz. 12:21 OS3 Tejeda 1

godz. 13:11 OS4 Santa Lucía 1

godz. 15:15 Media Zone

godz. 16:15 OS5 Gáldar 2

godz. 17:13 OS6 Tejeda 1

godz. 18:03 OS7 Santa Lucía 2

godz. 19:30 Media Zone

Sobota, 6 maja 

godz. 10:45 OS8/OS9 Arucas 1/Moya-Vallesco 1

godz. 13:00 OS10 San-Mateo-Valsequillo 1

godz. 15:00 OS11/OS12 Arucas 2/Moya-Vallesco 2

godz. 18:00 OS13 San-Mateo-Valsequillo 2

Udostępnij!