RAJD POLSKI HISTORYCZNY Z ZAŁOGĄ MOTOWIZJI!


1 września, w czwartek, z Rynku Głównego w Krakowie, wystartował 5 RAJD POLSKI HISTORYCZNY. Zawodnicy podczas całej imprezy trwającej do 3 września mają do przejechania 900 km. W rajdzie udział biorą dwie załogi w barwach Motowizji.
5 Rajd Polski Historyczny jest rundą Mistrzostw Europy (Trophy for Historic Regularity Rallies) oraz Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w rajdach na regularność. W tym roku wystąpi 40 załóg w tym 20 z całej Europy. Do udziału w imprezie zgłosiła się europejska czołówka z tryumfatorem poprzedniej edycji Mistrzostw – Paolo Marcattlj w Porsche 911 na czele. W Mercedesie – Benz 560 SL startują Krzysztof Mikulski i Agnieszka Mikulska. Stację reprezentują również Adam Polak i Karol Jaskłowski w Fiacie 125p. Adam Polak jest wielokrotnym Mistrzem i Wicemistrzem Polski w wyścigach płaskich, rajdach samochodów turystycznych i rallycrossie. Startował również w europejskich wyścigowych rozgrywkach pucharowych i rajdach samochodowych, m.in. w Rajdzie Monte Carlo Historique.
Zawodnicy mają do pokonania 17 odcinków specjalnych o długości 540 km. W ciągu całego wydarzenia do przejechania będzie 900 km. Rywalizacja tradycyjnie polegać będzie na jeździe na regularność tzn. utrzymaniu zadanej średniej prędkości na wyznaczonym odcinku. Najważniejsza i poddana ocenie jest nie szybkość, a dokładność i precyzja przejazdu.
5 RAJD POLSKI HISTORYCZNY zakończy się w sobotę 3 września podczas imprezy Classic Moto Show w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Obszerną relację z rajdu będzie można zobaczyć na antenie Motowizji w magazynie Motowizja Sport News. Bieżące informacje będziemy przekazywać na profilu Motowizji na Facebook’u.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Motovblog News – prowadzony przez Wiktora W. Kammera).
Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii NSCAR Sprint Cup, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Natalię Kowalską i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup, Audi TT Cup oraz BMW is CUP.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 514 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Joanna Adamiak – tel. +48 607 373 167, e-mail: j.adamiak@agencjafaceit.pl

Udostępnij!